Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Michał Mroczka - Czasy niepokoju

Michał Mroczka - Czasy niepokoju

reklama
📅 Data: poniedziałek, 24 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Aukcyjny Art in House, Al. Jerozolimskie 107 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Malarz Michał Mroczka w swoich dziełach chętnie ukazuje strach, koszmar wojny, niepokój czy apokaliptyczne wizje przyszłości, silnie obecne we współczesnej narracji o ludzkim świecie. Czy są to wraki statków, będące cmentarzyskami ukrytymi na dnie morza, czy nawiązujące do estetyki japońskiej obrazy z serii solarnej, autor dąży w nich do ukazania w mocnej fakturze i kolorystyce niełatwej, lecz jakże prawdziwej wizji ludzkości.

Obecny w jego twórczości rozkład czy kontrastowa kolorystyka kojarzą się z krajobrazami jak po wybuchu bomby atomowej. Nie zobaczymy tu jednak makabrycznych, dosłownych przedstawień, lecz raczej wysublimowaną formę rozliczenia człowieka z różnorakimi formami stosowanej przez niego w świecie przemocy: czy to wobec przyrody, czy wobec siebie samego jako gatunku. Całość artysta ujmuje w przestrzenne wizje o niezwykle silnym ładunku estetycznym i emocjonalnym. To obrazy stworzone z pozycji dystansu przez człowieka żyjącego w czasach pokoju, który nie ulega złudzeniu idyllicznej wizji rzeczywistości. Przedstawienia zrujnowanych i płonących metropolii, statków pogrzebanych na dnie mórz i oceanów, obnażają istotę gatunku ludzkiego jako agresora, a jednocześnie ofiarę stworzonego przez siebie świata.

Wernisaż: 24 maja (poniedziałek) 2021 r., godz. 18:00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Art in House, Al. Jerozolimskie 107, Warszawa.
Wystawa potrwa do 6 czerwca.
WSTĘP WOLNY

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę