Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Sąsiedzki Piknik Bioróżnorodności

Sąsiedzki Piknik Bioróżnorodności

reklama
📅 Data: sobota, 22 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum Łowicka (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Już wkrótce Zimni Ogrodnicy, a więc sezon ogrodniczy można uznać za otwarty. Z tej okazji już w sobotę 22 maja – w Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej – od godz. 12.30 serdecznie zapraszamy na Sąsiedzki Piknik Bioróżnorodności, który odbędzie się w ogrodzie Centrum Łowicka przy ul. Łowickiej 21.

Chcemy stworzyć okazję do spotkania działkowców, ogrodników balkonowych i podblokowych, entuzjastów ogrodnictwa społecznego oraz wszystkich zainteresowanych miejskim ogrodnictwem, zielenią w mieście, zdrowym stylem życia i ekologią.

W programie:

🌷 godz. 13-13:45
Dyskusja udziałem eksperta: Bioróżnorodność – czym jest, dlaczego jest ważna i jak służy jej miejskie ogrodnictwo?
Różnorodność biologiczna jest kluczowym tematem w rozmowach o przyszłości miasta, zwłaszcza w kontekście zmian klimatycznych. Maciej Łepkowski, ekspert od ogrodnictwa społecznego z ogrodu Motyka i Słońce na Jazdowie ( link ), członek zespołu Bujnej Warszawy ( link ) i doktorant w Katedrze Sztuki Krajobrazu SGGW, wyjaśni co to pojęcie oznacza w praktyce różnych form ogrodnictwa miejskiego.

🌷 godz. 13-16
Wymiana sadzonek wszelakich.
Ogrodnicy, dzielcie się tym, co macie najlepsze i pokażcie swoje osiągnięcia, a w zamian przygarnijcie to, czego Wam potrzeba na rabatach i w doniczkach. Niech rośliny wyhodowane na działce wyruszą w podróż na balkon, a te spod bloku trafią na parapety. Pomidor za pelargonię? Tulipan za irysa? Wybór należy do was! Wymianę organizujemy wspólnie z grupą FB "Oddam / wymienię rośliny Warszawa" ( link )

🌷 godz. 14-16
Warsztaty gotowania z roślin nieoczywistych z Kasią Krysicką.
Wiele roślin, które spotykamy na działkach, trawnikach, czy skwerach, może trafić na nasze stoły – nie tylko znany ze szkolnych stołówek szczaw. Trzeba tylko wiedzieć, jak uwolnić ich potencjał. Jak to zrobić dowiecie się na zajęciach praktycznych prowadzonych przez Kasię Krysicką (herbikids.pl).

🍉 Ekipa Słusznej Strawy ( link ) zapewni poczęstunek - oczywiście roślinny – przygotowany przez uchodźców z różnych stron świata.

💚 Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte. Chętnych do udziału w warsztatach kulinarnych prosimy o zgłoszenia na adres [email protected] lub wiadomość na profilu FB ( link ).

Piknik odbędzie się na świeżym powietrzu, prosimy o zachowanie dystansu społecznego i noszenie masek.
Wydarzenie otworzy tegoroczny program „Naprzód Działki", realizowany przez SAM Rozkwit na zlecenie Zarządu Zieleni m. st. Warszawy - symbolicznie wprowadzi ogródki działkowe do osiedlowej przestrzeni kulturalnej i zaprezentuje ich wkład w miejskie ogrodnictwo w wymiarze społecznym i ekologicznym.

💚 Wydarzenie jest również częścią cyklu “Fioły, bziki, pasje”, które realizuje Centrum Łowicka.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę