Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Rhizopolis | Chwasty, zielska, badyle. Spacer z Urszulą Zajączkowską

Rhizopolis | Chwasty, zielska, badyle. Spacer z Urszulą Zajączkowską

reklama
📅 Data: sobota, 22 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, plac Stanisława Małachowskiego (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Chwasty, zielska, badyle
Spacer towarzyszący wystawie „Rhizopolis”

📍 plac Małachowskiego (przed Zachętą)
prowadzenie: Urszula Zajączkowska

➡️ obowiązują zapisy od 17.05
zapisy: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny od 17.05 na stronie internetowej Zachęty pod informacją o wydarzeniu
➡️ formularz zgłoszeniowy: link

Wydarzenie może zostać udostępnione również dla osób niewidomych i opatrzone audiodeskrypcją. Prosimy o zaznaczenie przy zapisach potrzeby zapewnienia osoby audiodeskrybującej lub/i asystującej.

W ramach programu towarzyszącego wystawie Joanny Rajkowskiej „Rhizopolis” zapraszamy na dwa spacery z Urszulą Zajączkowską, konsultantką merytoryczną wystawy.

Drugi spacer z cyklu, w centrum Warszawy, skupiać się będzie na roślinach, których w stolicy być nie powinno, które się trymuje, tnie i chemizuje, a które są naturalnymi wlewami lasu. Nie kwitną na bogato, nie zapylają, człowiekowi nie dają. Sobie są. Czeka nas oglądanie szczelin chodników, zagłębień krawężników, kącików w betonie, gdzie swój początek znalazły chwasty. Powidoki dawnej puszczy.

Urszula Zajączkowska — poetka, botaniczka, artystka wideo. Adiunkt w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW, gdzie bada wzrost, ruchy i biomechanikę roślin. Autorka poetyckich tomów „Atomy”, nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, oraz „minimum” wyróżnionym Nagrodą Kościelskich (2017). W 2019 roku opublikowała eseistyczną książkę „Patyki, badyle” nagrodzoną Złotą Różą przez Instytut Książki, za którą otrzymała także nominację do Paszportów Polityki oraz Literacką Nagrodę Gdynia. Jej film ’Metamorphosis of Plants’ zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Scinema (Australia) i Light Festival (USA). Publikuje w Dwutygodnik.com, „Piśmie”, „Znaku”. Mieszka w Wołominie. Konsultantka merytoryczna wystawy „Rhizopolis”.

zdjęcie: Urszula Zajączkowska

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)