Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

WEBINAR. JAK WSPIERAĆ DZIECI W PROCESIE EDUKACJI?

WEBINAR. JAK WSPIERAĆ DZIECI W PROCESIE EDUKACJI?

reklama
📅 Data: czwartek, 20 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zbliża się koniec roku szkolnego – trudnego, bo dla większości uczniów spędzonego na edukacji zdalnej. Wykorzystajmy nasze doświadczania z ostatnich miesięcy i jeszcze przed wakacjami porozmawiajmy o tym, jak od września ułatwić uczniom powrót do szkoły i jak wspierać ich w procesie edukacji – stacjonarnej i zdalnej, bo możliwe, że ta druga forma pozostanie z nami na dłużej.

W trakcie majowego webinaru postaramy się odpowiedzieć na pytania o to, jak pomóc dzieciom skupić uwagę w trakcie uczenia się i jak ćwiczyć z nimi koncentrację, aby rzadziej/trudniej się rozpraszały.

Uczestnicy spotkania – rodzice i nauczyciele, dowiedzą się, jak rozpoznać indywidualny styl uczenia się dziecka. Co ma wpływ na kształtowanie się takiego indywidualnego stylu? Między innymi dominacja półkul mózgowych, zmysły, potrzeby związane z otoczeniem i kontekst społeczny, w jakim nauka przebiega efektywnie.

Wspólnie zastanowimy się, jak zapewnić dziecku optymalne warunki uczenia się w domu w czasie nauki zdalnej i stacjonarnej. W trakcie spotkania opowiemy też o tym, jak skuteczne wspierać samodzielność dziecka, budować poczucie jego wartości oraz zachęcać do podejmowania wyzwań i radzenia sobie z trudnościami.

O tym wszystkim porozmawiamy z Ewą Borgosz – doświadczoną nauczycielką, trenerką związaną m.in. z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

W trakcie webinaru uczestnicy dowiedzą się, jak
◾ rozpoznać indywidualny styl uczenia się dziecka
◾ dostosować warunki nauki dziecka do jego potrzeb
◾ okazywać wspierające zainteresowanie uczeniem się dziecka
◾ doradzać dziecku, jak efektywnie się uczyć

W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań prowadzącemu. Na spotkanie zapraszamy w szczególności rodziców oraz wychowawców dzieci i młodzieży uczących się w klasach IV-VIII.

Majowy webinar będzie ostatnim z cyklu „Domowy popularyzator nauki” organizowanym przed wakacjami. Jesienią zaprosimy Was na webinary poświęcone rodzinnemu eksperymentowaniu.

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęły serwis Nauka w Polsce PAP, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz blog Profesorskie Gadanie. Pokaż mniej

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)