Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wystawa unikatowej biżuterii

reklama
📅 Data: wtorek, 25 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Piękna 1A (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Unikatowa, niepowtarzalna biżuteria to wyjątkowy prezent na Dzień Matki. I nie tylko na tę okazję. Ponad 100 najpiękniejszych obiektów sztuki jubilerskiej z XIX i XX wieku, zobaczyć i wylicytować można będzie już 25 maja w DESA Unicum. Pojawią się m.in. pierścionki, kolczyki, broszki i naszyjniki zdobione niezwykle modnymi w tym sezonie szafirami, opalami, rubinami i szmaragdami.

Biżuteria i kwiaty. Połączyliśmy te dwa wątki i stworzyliśmy wyjątkową propozycję inspirowaną wiosną. Na wystawie nie brakuje biżuterii z motywami roślinnymi. Przykładem może być m.in. pierścionek z rubinami i diamentami, wyglądający jak barwny kwiat czy kolczyki z białego złota pochodzące z Francji z końca XX wieku. Ale to tylko dwa spośród wielu innych wyjątkowych obiektów.
Na wystawie i aukcji zobaczyć można będzie również kolczyki, pierścionek i naszyjnik z kolekcji „Happy Diamonds” słynnej światowej marki Chopard. To innowatorski pomysł z 1976 roku na stworzenie linii biżuterii, gdzie umieszczone pomiędzy dwiema szafirowymi szybkami frywolne małe diamenty podskakują w zamknięciu przy każdym ruchu. „Happy Diamonds” to symbol radości życia i wolnego ducha. Kolekcja ta do dnia dzisiejszego cieszy się niezmienną popularnością i rozpoznawalnością.

W tym sezonie niezwykle modna jest biżuteria z dodatkiem kamieni szlachetnych. Ciekawym przykładem mogą być naszyjnik, bransoleta i pierścionek z opalami. Znalezienie dwóch podobnych do siebie opali jest praktycznie nieosiągalne. Możemy się o tym przekonać dokładnie przyglądając się temu kamieniowi, gdzie gra barw jest niepowtarzalna i rozkłada się indywidualnie w każdym z nich. Opal szlachetny jest kamieniem delikatnym, mieniącym się pożądanym blaskiem ognia. Z kolei szafiry charakteryzują się niezwykle piękną, błękitną barwą. Tworzą zgrany duet z diamentami. Na wystawie i aukcji zobaczyć można m.in. kolczyki w typie art déco czy pierścionek z diamentami z połowy XX wieku, a także wyjątkowe kolczyki z wiedeńskiej pracowni jubilerskiej.

Jednymi z najbardziej poszukiwanych i cenionych kamieni szlachetnych są również szmaragdy. Szczególnie rozsławiła je legendarna Kleopatra. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie m.in. pierścionek z XIX wieku czy bransoletę art déco z tymi właśnie kamieniami. Warto również zwrócić uwagę na wyroby z koralu i turkusu, które również urzekają intensywnymi barwami.

Wszystkie obiekty oglądać można na wystawie przedaukcyjnej od 11 maja. 25 maja o godzinie 19 zostaną zlicytowane w DESA Unicum, największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

Wystawa Biżuteria Kolekcjonerska: 11-25 maja 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 25 maja 2021, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę