Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spotkania | Teraz-wtedy online

Spotkania | Teraz-wtedy online

reklama
📅 Data: środa, 19 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Tym razem w ramach cyklu filmowego Teraz-wtedy. Polska Szkoła Dokumentu pochylimy się nad tematem wyjątkowych – międzynarodowych, międzypokoleniowych i miedzyklasowych spotkań. Jeden na jeden.

Zobaczymy „19|91” w reżyserii Emilii Śniegoskiej oraz „Gościa” w reżyserii Sebastiana Webera. Po projekcji w Ninatece zapraszamy na spotkanie z reżyserami na żywo na profilu FINA Wałbrzyska 3/5. Potem wrócimy do Ninateki, aby zobaczyć film „Wół” w reżyserii Józefa Cyrusa.

📄 Program:

🔵 godz. 19:00 | TERAZ | ninateka.pl >> link
🎥 19|91, reż. Emilia Śniegoska, 2019, 25 minut
Produkcja: Studio Munka - Munk Studio
Tajemnicze cyfry z tytułu filmu to lata życia dwóch bohaterek – 19-letniej Niemki i 91-letniej Polki. Kobiety spotkały się w ramach akcji polsko-niemieckiego pojednania. Jette jest wolontariuszką tej organizacji, dzięki czemu mogła spędzić rok w Warszawie i odwiedzać staruszkę, która przeżyła Auschwitz. Pani Zofia przy każdej nadarzającej się okazji powraca we wspomnieniach do traumy wojny i obozu koncentracyjnego. Ale spotkanie z młodą Niemką nie ma w pierwszej kolejności leczyć ran i naprostowywać relacji polsko-niemieckich, lecz pomagać kobiecie w jej codzienności, naznaczonej przede wszystkim samotnością. Pani Zofia chętnie wspomina Jasia – swojego męża, który zmarł ponad dwadzieścia lat temu. Jette natomiast wciąż przeżywa śmierć ojca, który odszedł, gdy dziewczyna skończyła szesnaście lat. Mimo różnicy wieku kobiety potrafią zawiązać wspólnotę pogrążonych w żałobie i dzięki temu lepiej się zrozumieć.
🎥 Gość, reż. Sebastian Weber, 2018, 30 minut
Produkcja: Studio Munka - Munk Studio
Życie polskiego rolnika Wojtka i jego najbliższych sąsiadów pokazane oczami młodego szwajcarskiego reżysera Sebastiana. Wojtek od dziecka ciężko pracuje na roli, nie tracąc przy tym radości życia, ciepła i humoru. Jego wielki dom jest zawsze otwarty dla gości spragnionych towarzystwa i przyjaciół szukających pomocy. Tu schronienie znajduje Paweł, uzależniony od alkoholu, który nie miał gdzie się podziać. Wojtek próbuje się nim zaopiekować. Czy podoła wyzwaniu?

🔵 godz. 20:00 | Live na profilu FB FINA Wałbrzyska 3/5 >> link
👥 Spotkanie z reżyserami Emilią Śniegoską oraz Sebastianem Weberem, poprowadzi Kaja Klimek.
❓❓ Zachęcamy do udziału w rozmowie poprzez zadawanie pytań w komentarzach ❓❓

🔵 godz. 20:45 | WTEDY | ninateka.pl >> link
🎥 Wół, reż. Józef Cyrus, 1977, 21 minut
„Mnie jest tak i dobrze” mówi główny bohater dokumentu Józefa Cyrusa – samotny, starzejący się rolnik, który bez narzekania znosi codzienne niewygody i prowadzi tradycyjne wiejskie gospodarstwo. „(…) Rola nie może stać, trzeba ciągle pracować” – tłumaczy. Kamera towarzyszy wysiłkom głównego bohatera, który – choć końca dobiegają lata 70. XX wieku – nie dysponuje żadnymi maszynami rolniczymi i pracuje niczym dziewiętnastowieczni chłopi. Jego jedynym pomocnikiem i wiernym towarzyszem jest tytułowy wół. Stopniowo, w kolejnych ujęciach poznajemy światopogląd bohatera. Jest to świadectwo człowieka z innej epoki, który odmawia nawet spania na materacu, bo „na słomie się urodził i na słomie dożyje”.

ℹ Filmy dostępne bezpłatnie na stronie ninateka.pl

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę