Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Piknik sąsiedzki przy KINIE TĘCZA

Piknik sąsiedzki przy KINIE TĘCZA

reklama
📅 Data: sobota, 29 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:30

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Kino Tęcza, Pawła Suzina 6 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
💥 Piknik sąsiedzki przy kinie Tęcza 💥
📽 Rozpoczynamy akcję zbierania wspomnień oraz pamiątek związanych z kinem Tęcza i zapraszamy sąsiadów oraz przyjaciół na konsultacje.

To będzie ostatnia okazja, by odwiedzić zabytkowy budynek kina przy Suzina 6 na warszawskim Żoliborzu, zanim rozpocznie się jego gruntowny remont. W sobotę, 29 maja o godzinie 12:30, zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Warszawy, szczególnie Żoliborza, na wyjątkowe spotkanie, podczas którego będzie można przekazać pamiątki z dawnego kina Tęcza, podzielić się związanymi z nim wspomnieniami i wysłuchać jego historii – opowie ją architekt, Tadeusz Żera.
Będzie to też szansa, by poznać się, pogłębić sąsiedzkie relacje i spędzić wspólnie czas w miejscu, które bardzo długo było niedostępne. W trakcie spotkania będziemy prowadzić też konsultacje społeczne na temat działalności nowego kina Tęcza.
W grudniu ubiegłego roku zabytkowy budynek dawnego kina Tęcza został przekazany Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Już niebawem rozpocznie się w nim gruntowny remont. Po jego zakończeniu znajdzie się tu sala kinowa na niemal 200 miejsc, a także przestrzenie na wystawy i działania kulturalne realizowane przez społeczności lokalne i organizacje pozarządowe.
Zanim to się zacznie, mieszkanki i mieszkańcy Warszawy będą mieli ostatnią okazję, by zajrzeć do jego wnętrza przez otwarte drzwi, zapoznać się bliżej z działalnością Centrum Kultury Filmowej i wysłuchać historii o kinie Tęcza oraz innych budynkach kinowych stolicy, które opowie Tadeusz Żera, architekt odpowiedzialny m.in. za modernizację kina Iluzjon na Mokotowie.

📍 Zależy nam na wysłuchaniu sąsiadek i sąsiadów, poznania Waszych potrzeb i oczekiwań względem działalności kina Tęcza po zakończeniu jego remontu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

📍 Zachęcamy wszystkich, którzy mają w domach pamiątki z kina Tęcza (bilety, afisze, zaproszenia, plakaty lub inne przedmioty) do przekazywania ich podczas spotkania. Zostaną one zabezpieczone i wyeksponowane w przyszłości na wystawie zaplanowanej w nowym foyer. Nie mniej wartościowe dla nas są również opowieści związane z kinem, które będzie można tego dnia nagrać – ekipa filmowa będzie do dyspozycji gości przez cały czas spotkania, czyli do godziny 16:00.

📍 Spotkanie odbędzie się w plenerze – na tyłach budynku, gdzie zaplanowany został ogólnodostępny dziedziniec, bezpieczny i otwarty w dniu wydarzenia od godz. 12:30 do godziny 16:00, z którego będzie można korzystać po zakończeniu prac remontowych o każdej porze. Ze względów bezpieczeństwa zwiedzanie całego budynku nie będzie możliwe. O głodnych i spragnionych zadbają okoliczne restauracje. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mini warsztaty plastyczne.

📌 Piknik sąsiedzki przy kinie Tęcza odbędzie się 29 maja (sobota) w godzinach 12:30-16:00 na podwórku za budynkiem przy ul. Suzina 6.

🔎 Budynek kina Tęcza powstał w roku 1929 jako kotłownia centralnego ogrzewania dla budowanego wówczas osiedla Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wkrótce jednak dzięki modernizacji kotłów udało się wygospodarować miejsce na kinoteatr, którego brakowało w okolicy. Swoją siedzibę miały tu awangardowy Teatr im. Żeromskiego, kierowany przez Irenę Solską, kino Żoliborz, a następnie kino Świat. Po wojnie wznowiło ono działalność już pod nazwą Tęcza. W 1989 budynek stał się siedzibą kolektywu artystycznego Akademia Ruchu, z silnym programem filmowym: Tęczę podczas przeglądów swojej twórczości odwiedzili m.in. Derek Jarman czy Peter Greenaway. Od 1997 budynek z krótkimi przerwami stał niewykorzystany. W 2020 roku został on wynajęty od Spółdzielni Mieszkaniowej „Żoliborz Centralny” przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
🔎 Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jako samorządowa, warszawska instytucja miejska zajmująca się filmem, realizująca ważne zadania związane z upowszechnianiem kultury i edukacji filmowej, oraz z refleksją nad rolą kultury audiowizualnej i cyfrowej w dzisiejszym społeczeństwie. Staramy się badać puls rzeczywistości i stawiać pytania. Naszych odbiorców zapraszamy do ciągłego dialogu na temat kultury filmowej i audiowizualnej.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę