Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Nowa książka: „Rozrzucone” Liliany Hermetz

Nowa książka: „Rozrzucone” Liliany Hermetz

reklama
📅 Data: wtorek, 25 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Nowy Teatr w Warszawie (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🔹 25 maja 2021, godz. 19:00
🔹 Liliana Hermetz, Justyna Sobolewska
🔹 Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki
🔹 Foyer Nowego Teatru i transmisja na fb

Spotkanie odbędzie się na żywo z publicznością we Foyer Nowego Teatru. Transmisja ze spotkania zostanie udostępniona na facebooku Nowego Teatru >> link

Ilość miejsc ograniczona.
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie na pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia

Spotkanie z autorką Lilianą Hermetz wokół książki "Rozrzucone" poprowadzi Justyna Sobolewska.
Książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa Literackie.

Rozrzucone — fabuła tej międzypokoleniowej i wielogłosowej powieści rozgrywa się w XX i XXI wieku na terenie trzech krajów. To rodzinna historia, w której tajemnica przeplata się z rozpracowywaniem polskich kompleksów.
Marię wojenna zawierucha rzuciła do Alzacji, gdzie wraz z mężem Francuzem prowadzi restaurację, starając się zapomnieć o przeszłości i zapuścić korzenie na nowej ziemi. Jednak los skonfrontuje ją z wieloma wyzwaniami.
Przez cały okres PRL-u Maria odwiedza swoje ciotki na Podkarpaciu. Zaprasza krewnych do Francji, próbując mimo skomplikowanych relacji utrzymać kontakt z rodziną i zachować tożsamość.
Kim naprawdę jest Maria? Czym są granice dla niej i dla kolejnych kobiet w rodzinie, czy da się je przekroczyć? „I co to jest właściwie ta ojczyzna?”
Najnowsza powieść Liliany Hermetz intryguje zarówno formą, jak i językiem. Każda z bohaterek dźwiga swoją tajemnicę i mówi w niepowtarzalny sposób: polszczyzna miesza się z językami ukraińskim, francuskim i alzackim, a kompleksy ubogich krewnych ze Wschodu — z bólem wykorzenienia i samotnością emigracyjnego życia.
Zapraszamy na spotkanie z Lilianą Hermetz poświęcone jej najnowszej powieści "Rozrzucone". Z autorką rozmawiać będzie Justyna Sobolewska. Widzimy się (naprawdę!) 25 maja (wtorek) o 19:00 w plenerze - w barze Letnia przy Nowym Teatrze - ul. Madalińskiego 10/16 - oraz w sieci: na Facebooku Nowego Teatru i Wydawnictwa Literackiego.

Liliana Hermetz - pisarka, teatrolożka. Studiowała w Polsce i we Francji. Za debiutancką powieść Alicyjka otrzymała Nagrodę Conrada. W 2017 roku ukazała się jej druga książka – Costello. Przebudzenie. Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu i stypendystka Literarisches Colloquium Berlin. Mieszka w Łodzi i Warszawie – z córką, mężem i kotem.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę