Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pajęczarki | Sukienka na zmianę

Pajęczarki | Sukienka na zmianę

reklama
📅 Data: środa, 26 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ✂👗Sukienka na zmianę👗✂, w którym patrzymy na polskie kino „od podszewki” – skupiając się na kostiumach filmowych i rozmawiając z ich twórczyniami. Podczas jego majowej odsłony porozmawiamy z Marią Kostrzewską, autorką kostiumów m.in. do kultowego serialu z lat 90. pt. „Matki, żony i kochanki”.

Po rozmowie, którą poprowadzi Jagoda Murczyńska, pokażemy film „Pajęczarki” Barbary Sass, którego jedną z głównych bohaterek, obok Marii Pakulnis i Adrianny Biedrzyńskiej, jest polska moda z lat 90.

Film dostępny będzie na stronie ninateka.pl, a rozmowa live na profilu FINA Wałbrzyska 3/5.

📄 Program:

🔵 godz. 19:00 | Live na profilu FINA Wałbrzyska 3/5 >> link
👥 Spotkanie z Marią Kostrzewską poprowadzi Jagoda Murczyńska.

🔵 godz. 19:45 | ninateka.pl >> link
🎥 „Pajęczarki”, reż. Barbara Sass, Polska 1993, 95’
Bohaterkami filmu Barbary Sass są dwie siostry. Magda (Maria Pakulnis) jest świeżo rozwiedzioną dziennikarką, a Ewa (Adrianna Biedrzyńska) – utalentowaną gimnastyczką. Obie mają ciągłe problemy finansowe. Pewnego dnia Ewa dowiaduje się , że jej drużyna sportowa została zaproszona na zawody do USA. Magda postanawia pojechać z siostrą. Nie stać jej jednak na tak kosztowny wyjazd, dlatego nakłania wysportowaną siostrę do wymagającej sporych umiejętności akrobatycznych kradzieży w mieszkaniu swojego byłego męża (Maciej Robakiewicz). Dziewczynom tak bardzo przypada do gustu ta forma zasilania domowego budżetu, że postanawiają trwać w tym procederze dalej.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu ✂👗Sukienka na zmianę 👗✂ to spotkania wokół sztuki filmowej kostiumografii, podczas których porozmawiamy o tym, jak ubrania odbijały w polskim kinie relacje między klasami społecznymi, przedstawiały ambicje całych pokoleń, definiowały luksus, ośmieszały nuworyszowskie wyskoki i kreśliły horyzonty wyrafinowania. Szczególną uwagę poświęcimy bohaterkom, które zakasywały rękawy, by pracować na lepsze jutro, a barwną osobowością (i ubiorem) dokonywały estetycznych i obyczajowych rewolucji. O swojej pracy opowiedzą nam wybitne polskie kostiumografki, których wszechstronne umiejętności pozwalają kreować na ekranie pełne charakteru postaci i zapadające w pamięć kadry.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę