Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

II Europejski Festiwal Klaunady na Pradze-Północ

II Europejski Festiwal Klaunady na Pradze-Północ

reklama
📅 Data: sobota, 26 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
INWAZJA KLAUNÓW
II Europejski Festiwal Klaunady na Pradze-Północ
SOBOTA 26 czerwca 2021 r.
PROGRAM FESTIWALU:

14:00 Koncert "Inwazja Klaunów" na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, przy ul. Targowej 50/52

To muzyczna uczta dla wielbicieli sztuki cyrkowej. Muzyczny spektakl cyrkowy realizowany w estetyce cyrkowo-folko-punkowej. Artyści improwizują na scenie, opowiadając historię rodziny cyrkowej, która podróżuje w czasie, aby mierzyć się z kryzysami dwudziestolecia: pandemią, zamknięciem scen i teatrów, ekranozą, pikseloząm i największym z kryzysów - kryzysem wyobraźni.

15:00 Parada

Parada przejdzie ulicami warszawskiej Pragi z ul. Targowej 50/52 na al. Solidarności 55 odwiedzając skwery, podwórka oraz sklepy pozostawiając we wszystkich tych miejscach nieskrępowaną ludzką energię radości, optymizmu, tańca i fiflaków.

16:00 Wielki finał II europejskiego festiwalu cyrkowego - Inwazji Klaunów, Circus Market, al. Solidarności 55

Na międzynarodowe targi sztuki pandemicznej, których zadaniem jest ocalenie wyobraźni przez wirusem izolacji na Pragę Północ zjeżdżają mistrzowie magii i ściemy: akrobaci, klauni, iluzjoniści, prawdziwi czarodzieje ale także dziennikarze z „Przeglądu nowocyrkowego” Radia Dla Ciebie, miesięcznika Dialog, Teatr, czy Brama TV.
Podczas konferencji naukowej „Cyrk przyszłości: imaginaria, fantazmaty, fiflaki, gagi” na zaproszenie fundacji "Zakochana Warszawa" eksperci z całego świata dyskutują o przyszłości rozrywki i szkolnictwa artystycznego, które przeżywa głęboki kryzys. Młodzi nie chcą być artystami cyrkowymi, nie chcą być artystami w ogóle, nie ufają autorytetom i mistrzom, wpadają w depresję, siedzą przed ekranem, słuchają rapu. Aby ożywić rynek usług eventowych i zreformować szkolnictwo powołana zostaje nowatorska uczelnia artystyczna – Akademia Magii i Ściemy – łącząca warsztat aktorski (nauka wiersza, piosenka, szermierka, jak zdobyć rolę), cyrkowy (żonglerka, akrobatyka, kontorsja, psychologia objazdu) ze szkoleniem marketingowym (jak się sprzedać), społecznym (rewitalizacja przez cyrk) z wiedzą magiczną (rzucanie zaklęć, teleportacja, bilokacja, telepatia, jasnowidzenie, pisanie grantów). Efekty tej ciężkiej pracy wprawią w zdumienie każdego śmiałka.

---
fot.: Tomek Kaczor
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę