Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Dzień Dziecka z MNW

Dzień Dziecka z MNW

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 29 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 30 maja 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe, Al. Jerozolimskie 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza wszystkie dzieci na tydzień pełen niespodzianek. Bohaterką i przewodniczką tego tygodnia będzie malutka sympatyczna kuropatwa – bohaterka obrazu Józefa Chełmońskiego „Kuropatwy". Dzięki Natalii Luniak, autorce zabawek z Kalimby, kuropatwa wyszła z obrazu i trafi prosto w Wasze ręce.

📅 Od 29 maja do 6 czerwca wprowadzamy specjalny cennik dla dzieci i ich opiekunów:
🎫 Dzieci: 1 zł na wystawy stałe i czasowe
🎫 Opiekunowie: 10 zł na wystawę stałą, 15 zł na wystawę czasową.
🎫 Zapraszamy też na oprowadzania rodzinne w promocyjnej cenie – 100 zł.
🔗 Tematy oprowadzań rodzinnych: link

Program wydarzeń:

📅 29 maja / sobota

✂️ #MNWarsztaty DIY | Jak uszyć kuropatwę
W sobotę Monika Bryzek pokaże Wam, jak uszyć kuropatwę na podstawie pięknej kolorowej instrukcji, która będzie do pobrania z naszej strony. Ogłosimy też konkurs – do wygrania będą przytulanki kuropatwy uszyte dla Was specjalnie z okazji Dnia Dziecka w limitowanej serii przez Kalimbę!
Szczegół na FB >> link

🎧 Słuchowisko | Gdzie się podziała mała uciekinierka
Śledztwo w szczekającej sprawie autorstwa Rity Twardziak. Poznacie historię, w której zwierzęta przemówią ludzkim głosem, ale wcale nie w wigilijny wieczór, tylko w pewien czerwcowy poranek. Jak to się stało? W Muzeum Narodowym w Dzień Dziecka zapanował niezły bałagan, bo zwierzęta uciekają z obrazów. Ksawery ze swoim kolegą Stasiem próbują je odszukać. Gdzie ukryły się mniejsze i większe stworzenia? I czy chłopcom uda się odnaleźć pupilka pewnej damy z Galerii Sztuki Dawnej? Przekonajcie się już wkrótce!
Materiały zostaną opublikowane na facebooku >> link

📺 Warsztaty on-line | Kot, pies, czapla, kuropatwa, czyli o zwierzętach w sztuce
O godz. 12.00 zapraszamy na warsztaty on-line Kot, które poprowadzi Karolina Goska. Wspólnie zastanowimy się, jak namalować portret psa czy kota, jak często artyści przedstawiali zwierzęta. Porozmawiamy o zwyczajach wytropionych wspólnie ssaków, gadów i ptaków na obrazach, rozwiążemy różne zagadki. A na koniec wykonamy portret ukochanego zwierzątka.
Zapisy na bezpłatne warsztaty prowadzimy od 24 maja.
🔗 Więcej informacji: link

📅 30 maja / niedziela

📺 Czym jest sztuka?
W niedzielę razem z naszą najmłodszą publicznością porozmawiamy o sztuce. Zadaliśmy dzieciom trudne pytanie: czym jest dla nich sztuka? Co nam odpowiedziały?

📽️ Mityczne seanse | Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów
O godzinie 11.00 zapraszamy na pokaz filmu Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów (2014), reż. Louis Clichy, który będzie można obejrzeć w Kinie Muz.
Ikoniczni protagoniści jak zwykle zabierają nas w emocjonującą podróż do starożytności, gdzie tym razem prężnie rozwija się „krwiożerczy kapitalizm” i „wolny rynek”, a Asteriks z Obeliksem bogacą się na sprzedaży ekologicznej żywności. Majętni Rzymianie gotowi są bowiem wydać majątek na jedzenie, a ich apetyt rośnie wprost proporcjonalnie do wszechobecnego snobizmu. Brzmi znajomo?
🔗 Więcej informacji: link

📺 Warsztaty on-line | Mumia – instrukcja obsługi
O godzinie 12.00 zapraszamy na warsztaty on-line, które poprowadzi Beata Staniszewska. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że po śmierci czeka na nich Kraina Umarłych, ale gwarancją szczęśliwego w niej życia było przetrwanie ciała zmarłej osoby. Temu służyła mumifikacja, która wcale nie była prostym zabiegiem. Do czego służył kartonaż i sarkofag? Jaką drogę musiało przejść ciało zmarłego, aby trafić do królestwa Ozyrysa? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania.
Zapisy na bezpłatne warsztaty prowadzimy od 24 maja.
🔗 Więcej informacji: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę