Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Warszawa dla początkujących i zaawansowanych

Warszawa dla początkujących i zaawansowanych

reklama
📅 Data: wtorek, 25 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w partnerstwie z Fundacją Polskie Forum Migracyjne realizują projekt oparty na współpracy wolontariuszy i wolontariuszek 60+ z migrantami i migrantkami mieszkającymi w Warszawie. Pary spotykają się online i prowadzą konwersacje językowe.

Dla nowych warszawiaków znajomość języka jest kluczowa przy szukaniu pracy i załatwianiu codziennych spraw, a przede wszystkich pozwala im poczuć, że są tu u siebie. Stąd pomysł na zorganizowanie konwersacji językowych – mówi Urszula Engelmayer, koordynatorka projektu z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

W projekcie biorą udział seniorki i seniorzy, którzy najpierw przeszli szkolenia przygotowujące do prowadzenia konwersacji. Warsztaty międzykulturowe dotyczyły różnic i podobieństw kultur, problemów dotykających osoby, które z rozmaitych powodów przybywają do nowego kraju, sytuacji migrantów w Polsce. Podczas warsztatów językowych uczestnicy i uczestniczki dowiedzieli się między innymi, jak uczymy się nowego języka, co pomaga w prowadzeniu konwersacji i jak nawiązywać partnerskie relacje.


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę