Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Materia Mistrza - KAMIEŃ - spotkania z artystami i ekspertami

Materia Mistrza - KAMIEŃ - spotkania z artystami i ekspertami

reklama
📅 Data: sobota, 29 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Fundacja Nizio „The creators” zaprasza na nowy program edukacyjno-wystawienniczy Materia Mistrza. W czterech cyklach wchodzimy na trop materiałowej ewolucji, badając dawne oraz współczesne zastosowanie tkaniny, wikliny, ceramiki i kamienia. Materie na warsztat ekspercki wezmą historycy sztuki, krytycy, antykwariusze, kolekcjonerzy, artyści, projektanci form użytkowych.

Ostatni głos w naszym mistrzowskim kwartecie materiałowym zabierze kamień. Nie bez przyczyny jest on zwieńczeniem poszukiwań Materii Mistrza.

Twardy i mocny niczym skorupa ziemska, kamień najdosadniej przypomina o swej materialności. Podobnie ceramika, która powstaje na bazie glinek mineralnych, czy naturalne tkaniny i wiklina, w pierwotnej formie wyrastające z ziemi jako rośliny. A to właśnie sedno kuratorskich dociekań - materia jako budulec wszystkiego, co poznajemy poprzez doznania zmysłowe. Doświadczajmy jej piękna obcując z naturalnymi materiałami i szlachetnymi wytworami ludzkich rąk.

Zapraszamy na sobotnie spotkanie online, transmitowane na żywo na profilu FB >> link

29 maja g.11-14.00 Spotkania z ekspertami i twórcami. Istnieje możliwość udziału publiczności po wcześniejszym zgłoszeniu chęci uczestnictwa w spotkaniach i wykładzie (zgłoszenia mailowe prosimy kierować na adres: [email protected] ). Spotkania odbędą się w Galerii Nizio, ul. Inżynierska 3 w Warszawie.

▫️ g. 11-11.45 Spotkanie z artystą Wojtkiem Pustołą poświęcone procesowi kształtowania materii kamienia i aurze dzieła rzeźbiarskiego.

▫️ g. 12-12.45 Rozmowa z ekspertką Katarzyną Kucharską-Hornung o różnych rodzajach materii kamienia, jego możliwościach plastycznych oraz znaczeniu w sztuce i kulturze.

▫️ g. 13-14.00 (Nie)znośny ciężar utraconego mistrzostwa. Wykład ekspercki dr Zbigniewa Mańkowskiego o trudnej potrzebie mistrzostwa, ludzkich pragnieniach, niewierze i przeżywaniu świata.

Wydarzenie ma charakter bezpłatny.
Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Serdecznie zapraszamy!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę