Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Peru, costa, sierra y selva czyli wybrzeże, góry i puszcza - prelekcja inauguracyjna!

Peru, costa, sierra y selva czyli wybrzeże, góry i puszcza - prelekcja inauguracyjna!

reklama
📅 Data: sobota, 29 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na inauguracyjną prelekcję z okazji 10-lecia Południka Zero.

Po raz kolejny wystąpi Pani Elżbieta Wichrowska - Janikowska, tym razem z rozszerzoną - stacjonarną prelekcją.
Peru – kraj największej pustyni świata, wysokich gór i amazońskiej puszczy. Kraj, gdzie granice historii i teraźniejszości są zatarte, a indiańskie obyczaje są wciąż żywe. Kraj wspaniałych wykopalisk i przepięknych obiektów kolonialnej architektury. Kraj kolorów i kontrastów. Tematem spotkania będzie opowieść autorki książki Peru costa, sierra y selva o dwóch podróżach do tego magicznego kraju, w trakcie których autorka podzieli się wrażeniami z wizyt w miejscach zamieszkiwanych przez różne szczepy Indian – ludy tworzące przed wiekami historię tego kraju, m.in. Chavin, Kuelap, Chan Chan, stolica ludu Wari, ruiny stolicy ludu Moche. Opowie o rejsie barką do Iquitos – miasta w puszczy amazońskiej, do którego można jedynie dolecieć lub dopłynąć, a także o wizycie w kanionie rzeki Colca, uważanym do niedawna za najgłębszy kanion świata, o rejsie po jeziorze Titicaca – największym na świecie żeglownym jeziorze zwanym przez Indian morzem, o trekkingu w Kordylierze Białej, o miastach szczycących się wspaniałą kolonialną architekturą jak np. Lima, Arequipa, Huancayo, Huancavelica, o podróży słynnym Macho Tren, czyli wąskotorowym pociągiem jeżdżącym wysoko w górach, który nie przestrzega rozkładu jazdy i jeździ kiedy chce. Opowie także o Ayacucho - miejscu, gdzie rozegrała się decydująca bitwa między wojskami Patriotów i Hiszpanów w wojnie o niepodległość Peru i wielu innych ciekawych miejscach. Opowie także o ludziach i ich obyczajach.
Opowieść będzie ilustrowana zdjęciami z wypraw.

Elżbieta Wichrowska – Janikowska
Urodzona w Warszawie. Z zawodu prawnik - obecnie na emeryturze, z zamiłowania podróżniczką, projektantką ogrodów, publicystką, fotografką – amatorką, akwarelistką i pastelistką. Członek Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Opublikowała wiele książek, artykułów i komentarzy z zakresu swojej specjalności zawodowej. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę - od koła podbiegunowego po Wyspy Kanaryjskie oraz wiele krajów w innych częściach świata. Była w Indiach, Chinach, Nepalu, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Indonezji, Peru, Ekwadorze i na Galapagos, Chile, Boliwii, Argentynie, Meksyku, Gwatemali, Algierii. Jej pasją jest podglądanie codziennego życia mieszkańców zwiedzanych krajów, odwiedzanie nieznanych lub mało znanych miejsc, podziwianie cudów przyrody i dzieł człowieka. Namiętnie jeździ na nartach biegowych i uprawia piesze wędrówki. Kocha góry. Organizuje slajdowiska w trakcie których opowiada o swoich podróżach i promuje napisane przez siebie książki.
W 2018 r. ukazała się książka Nepal, moje wędrówki, rezultat czterech pobytów w Nepalu połączonych z trekkingami w Himalajach, a w 2020 r. książka zawierająca opis dwóch podróży do Peru pt. Peru, costa sierra y selva. Obie książki nagrane zostały przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix. Na wydanie oczekują książki pt. Tam gdzie Biała Pustynia, Boliwia oraz Podróż do świata Majów.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona 🌍
Pokaz odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i wszelkich środków bezpieczeństwa.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę