Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spacer fenomenologiczny | Spotkanie z Mariuszem Liblem (na żywo)

Spacer fenomenologiczny | Spotkanie z Mariuszem Liblem (na żywo)
📅 Data: wtorek, 01 czerwca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Spacer fenomenologiczny
Spotkanie z Mariuszem Liblem / Grupa Twożywo
📍 Zachęta / przed wejściem głównym
liczba miejsc ograniczone, obowiązują zapisy
zapisy: link

Miasto i jego konstrukcja to maszyna, która ma spełniać wiele ról. Między innymi nad tymi rolami miejskiej przestrzeni zastanowimy się podczas naszego spotkania. Przespacerujemy się ulicami, zaułkami, miejscami i nie-miejscami. Ale spotkamy się nie tylko po to, żeby obejrzeć obiekty, które i tak pewnie doskonale znamy, nie tylko po to, żeby o nich porozmawiać. Spotkamy się, aby przyjrzeć się samemu oglądaniu. Nigdy bowiem się nie patrzy po prostu. Zastanowimy się nad tym, jak przestrzeń wokół nas jest formowana i formułowana, jakie role spełnia, a także nad tym, kto rozdaje karty w tej grze spojrzeń. Nie ustalamy też jednego i jedynego scenariusza naszego spotkania. Wszyscy na bieżąco będziemy konstruować opowieść o przestrzeni, a więc jesteśmy otwarci na niespodziewane zwroty akcji i narracji.

Mariusz Libel (ur. 1978) od wielu lat działa na polu sztuki w przestrzeni publicznej. W latach 1998–2011 wraz z Krzysztofem Sidorkiem tworzył grupę artystyczną Twożywo. Wspólnie wzięli udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 2011 roku realizuje projekty indywidualne, takie jak murale, ilustracje, szablony, projekty internetowe, wydawnicze, plakaty. Reprezentuje urban art i dizajn zaangażowany łączący refleksję filozoficzną i krytyczny namysł nad współczesną rzeczywistością społeczną. Realizuje projekty z pogranicza poezji konceptualnej i grafiki: grafikę użytkową, murale i akcje społeczno-artystyczne w przestrzeni miejskiej i wirtualnej. Jest laureatem Paszportu „Polityki” (2006) w kategorii sztuki wizualne za „sztukę łączącą w nowatorski sposób słowo z obrazem, za śmiałe wkraczanie ze swymi pracami tam, gdzie sztuka dotychczas nie docierała” oraz kilkukrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu „Młoda Polska”.

Zdjęcie: Twożywo, "ucz", 2008 mural, ul. Burschego, budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja, fot. Grupa Twożywo

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧