Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

FEfinal // pokaz finałowy

FEfinal // pokaz finałowy

reklama
📅 Data: wtorek, 01 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Szkoła, Emilii Plater 31 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
SZKOŁA to szyba. SZKOŁA niech będzie trampoliną. SZKOŁA to Fabryka bezosobowości. SZKOŁA niech przestanie upupiać. SZKOŁA to miejsce, które mi uświadamia, że jest wiele rzeczy których nie rozumiem, nie wiem, nie pamiętam. SZKOŁA niech skupi się na umiejętnościach. SZKOŁA to miejsce zabawy i obserwacji społeczeństwa. SZKOŁA niech dostosuje się do potrzeb. SZKOŁA to presja. SZKOŁA niech uczy potrzebnych czynności, które przydadzą sie nam w przyszłości SZKOŁA to instytucja płaczu i lęku, ambasada formułek i wzorów, w której nie ma miejsce na ludzkie spojrzenie na drugiego człowieka. SZKOŁA niech wyjdzie czasem spoza ram i przestanie trzymać młodych w kagańcach. SZKOŁA to miejsce, w którym uczymy się życia i spotykamy innych ludzi. SZKOŁA niech sprawi, że staniemy się odważniejsi. – DOM – DOM to spokój DOM niech będzie miejscem spokoju, zrozumienia, akceptacji. DOM to kochająca się rodzina. DOM niech będzie wsparciem i zaufaniem. DOM to turecka telenowela. DOM niech będzie poduszką. DOM to bezpieczna przestrzeń . DOM niech zacznie marzyć DOM to rodzina, zaufanie, azyl. DOM niech mnie wspiera w trudnych chwilach. DOM to stan przejściowy miejsce bez przyszłości. DOM niech przestanie ograniczać, wyniszczać, ogłupiać. DOM to płacz, krzyk, miłość, śmiech zamknięte w czterech ścianach. DOM niech zawsze kojarzy się z beztroską krainą dzieciństwa. – JA – JA to wazon. Niech JA będę ziemią. JA to zagubiona jednostka. Niech JA otworze umysł. JA to niezwykły nastolatek ze zwykłymi problemami. Niech JA przestane być oceniany przez każdego na każdym możliwym kroku. JA to mały chłopiec zamknięty w ciele bezwzględnego stratega Niech JA nigdy nie zapomnę jak być dzieciakiem. JA to niezrozumiana dusza. Niech JA odnajdę siebie w tym świecie. JA to żółtek, którego los prowadzi we wszystkie strony. JA niech zawsze mam odwagę być taki jaki sam być pragnę a nie inni.
JA to osoba , która chce cieszyć się każdą chwilą w życiu.
PRZEBUDZENIE to ..

Grupy uczestników projektu PDD+ Awake tworzące pokaz Fefinal spotkają się po raz pierwszy na próbie generalnej, aby wspólnie performować. Tworzą materiał równolegle przetwarzając tematy sobie najbliższe narzędziami nowej choreografii, tańca współczesnego i teatru fizycznego. Łączy ich temat bieżącej edycji PDD+ AWAKE/przebudzenie.
Łączy ich przyszłość.
Rok temu pomiędzy nauczycielskimi i uczniowskimi „gębami” postawiono ekrany komputerów, które niemal od razu stały się symbolem nowoczesnej szkoły.
Szybko jednak okazało się, że technologie, które miały być nadzieją, stały się nowymi formami opresji, a sama szkoła nadal pozostaje instytucją, która bryluje w różnych formach upupiania. Nie chodzi tylko o relacje nauczyciel-uczeń, uczeń-uczeń, ale też o otoczenie, język, komunikację, konwenans, kicz.
Wiwisekcji szkoły jako miejsca przekształcania i odkształcania osobowości jednostki dokonaliśmy razem z Witoldem Gombrowiczem. Wytykany przez niego formalizm, niedojrzałość, anarchizm młodych, koturnowość starych (…) wciąż zdają się być aktualnymi społecznie zagadnieniami.
Grupa młodych twórców we współpracy z reżyserem Dawidem Żakowskim i dramaturżką Patrycją Babicką dokonuje kolejnej dekonstrukcji polskiej klasyki literackiej i przygląda się jej aktualności i autentyczności, a prowadzona przez Ewelinę Sobieraj poszukuje odpowiedzi, kształtując wizję przyszłości i AWAKE.

FEfinal – odbędzie się 1 czerwca 2021, godz. 19.00 w SZKOLE, ul. Emilii Plater 31 w Warszawie.
Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązuje rezerwacja wejściówek: [email protected]

Reżyseria: Dawid Żakowski
choreografia: Ewelina Sobieraj
Dramaturgia: Patrycja Babicka
Muzyka: Kasai
Scenografia: Bonawentura Knake – Zawadzki
Reżyseria światła: Tadeusz Perkowski
Reżyseria dźwięku: Kamil Machura
Współpraca fotograficzna: Pat Mic
występują:
Michał Klin /Maciek Feliga /Mateusz Nguyen /Konrad Duplicki / Paula Szewczyk /
Daria Dudek /Oliwia Białas /Zuzia Mikołajczyk /Julia Duplicka/ Julka Krysztowiak
Anna Dąbkowska/ Samanta Dębowska Matylda Szlacheta/ Wojtek Komosa/ Paula Drobnik/ Jagoda Zajączkowska/ Alicja Zalewska/ Karola Kosecka/ Iryna Romanchuk/ Antonina Marcyniak/ Katarzyna Fornalska
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa
Partnerzy projektu: Sochaczewskie Centrum Kultury.

Projekt powstał dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawa

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę