Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spotkanie z prof. Hubertem Borysem oraz Mariuszem Olczakiem

Spotkanie z prof. Hubertem Borysem oraz Mariuszem Olczakiem

reklama
📅 Data: niedziela, 30 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Dobre Miejsce, Dewajtis 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W styczniu br. Wojskowy Instytut Wydawniczy oraz Archiwum Akt Nowych wydali album poświęcony Adamowi Borysowi „Pługowi”, jednemu z dowódców walczących w Powstaniu Warszawskim. Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na pierwsze spotkanie autorskie z Hubertem Borysem oraz Mariuszem Olczakiem, którzy popełnili to dzieło.

Adam Borys - Wielkopolanin z dziada pradziada, inżynier rolnik, harcerz. Oficer Wojska Polskiego, cichociemny, żołnierz Armii Krajowej. Organizator słynnych akcji bojowych przeciwko niemieckiemu okupantowi jak zamachy na Kutscherę, Stamma, Hahna, Koppego. Dowódca batalionu „Parasol” i powstaniec warszawski. Jeniec niemieckiego oflagu oraz więzień UB w czasach stalinowskich a także jeden z twórców polskiego przemysłu mięsnego po wojnie.

O AUTORACH:

Hubert Borys - malarz, grafik i rysownik. Studiował w warszawskiej ASP, gdzie otrzymał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Michała Byliny w 1974 roku, studiował także grafikę w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej. Od 1974 roku jest pedagogiem na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni. W 1997 roku otrzymał tytuł naukowy profesora, obecnie prowadzi pracownię malarstwa i rysunku dla studentów I roku. Brał udział w licznych wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Otrzymał m.in.: wyróżnienie na Ogólnopolskim Biennale Sztuki Młodych w Sopocie (1976), nagrodę na Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki w Warszawie (1978), wyróżnienie na Międzynarodowym Triennale Drzeworytu „Xylon 8” we Fryburgu (1979), nagrodę za najlepszą grafikę roku w Warszawie (1978), nagrodę mera miasta Turku.

Mariusz Olczak - historyk, archiwista, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Dyrektor Archiwum Akt Nowych w Warszawie. Redaktor serii wydawniczej „Z Archiwum Czynu Niepodległościowego”. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek dotyczących m.in. historii Polskiego Państwa Podziemnego oraz dziejów Dolnego Śląska.

30 maja 2021 r. godzina 13:00
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Sala św. Józefa
Szczegóły: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę