Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Jerz Igor czyta i gra: Baśnie włoskie

Jerz Igor czyta i gra: Baśnie włoskie

reklama
📅 Data: wtorek, 22 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Stołeczna Estrada z okazji Dnia Dziecka przygotowała wyjątkową niespodziankę, nie tylko dla najmłodszych. „Jerz Igor czyta i gra: Baśnie włoskie” to seria 4 odcinków, w których Jerzy z Igorem czytają bajki dla dzieci, przy akompaniamencie autorskiej muzyk, z wykorzystaniem instrumentów na żywo.

Jerz Igor to zespół grający muzykę dla dzieci i ich rodziców, śpiewający i grający barokowy pop na wielu instrumentach. Za sukcesem projektu stoją Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow, którzy tworzą wspólnie muzykę od 2014 roku. Z okolicznościowego pomysłu, jakim było nagranie płyty z kołysankami dla mającego urodzić się syna Jerzego, projekt przeobraził się w regularnie koncertujący zespół, grający dla młodszych i starszych.

Na swoim koncie mają już trzy długogrające płyty: „Mała Płyta” (2014), „Zimą” (2015) i „Wyspa” (2021). Po sukcesie pierwszej płyty występują zarówno na scenach wielkich festiwali, jak i w małych lokalnych bibliotekach.

Tym razem panowie wzięli na warsztat „Baśnie włoskie” Italo Calvino, które pełne są przewrotnego humoru i nieoczywistych morałów. Zabierają czytelnika w ponadczasową podróż, by opowiedzieć o odwiecznych wyzwaniach i absurdach ludzkiej egzystencji. Pierwsze pełne polskie trzytomowe wydanie dwustu baśni włoskich, opatrzone wstępem i komentarzami autora przygotowało wydawnictwo Czuły Barbarzyńca.

Autor przestudiował niezliczone opowieści ze wszystkich regionów Włoch, gromadzone i spisywane w ciągu stulecia przez badaczy folkloru. Tłumaczył je z dialektów, systematyzował, porównywał i opowiadał na nowo, uświetniając przekazy tradycji ludowej pisarskim kunsztem i pomysłowością. Powstało dzieło imponujące rozmachem, na miarę monumentalnej pracy braci Grimm.
W nagraniu wykorzystane zostały elementy scenograficzne Marty Krześlak, absolwentki pracowni multimediów w Łodzi, tworzącej prace o niepowtarzalnym stylu, w fantazyjny sposób wykorzystującej obiekty znalezione i nadającej im zgoła inny charakter. W jej pracach znajdziemy powracające tematy marzeń, wspomnień, wyobraźni i absurdalności ludzkiego działania.

Pierwszy odcinek ukaże się 1. czerwca o godzinie 19.00, a następne co tydzień, we wtorek.
W kolejnych odcinkach zaprezentujemy baśnie:
1. czerwca – „Chłop astrologiem”
8. czerwca – „Katarzyna Mądra”
15. czerwca – „Giovannino nieustraszony”
22. czerwca – „Czary-mary, dawaj talary!”

Transmisję znajdziesz na Facebookowym profilu >> link
oraz stronie wydarzenia >> link

Organizator: Stołeczna Estrada
Produkcja: Jerz Igor, Music Matters
Partner: Czuły Barbarzyńca w drodze

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)