Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Organizm Miejsca: Sympozjum #1 - Instytucja jako organizm

Organizm Miejsca: Sympozjum #1 - Instytucja jako organizm
📅 Data: czwartek, 17 czerwca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury, Działdowska 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Czy dom kultury może rozkwitać? W jakie formy przepoczwarzać się może festiwal? Jak dojrzewać i ewoluować może muzeum?
W jaki sposób zmieniłyby się nasze relacje z instytucjami kultury oraz kierunki ich rozwoju gdybyśmy zaczęli postrzegać je jako organizmy o indywidualnej żywotności, charakterze i naturze?
W trakcie seminarium podejmiemy próbę odpowiedzi na powyższe pytania oraz skupimy się na refleksji nad szeroko pojętymi instytucjami kultury postrzeganymi jako organizmy – ich rozwojem, stagnacją, transformacją i rozkwitem w obecnej (post)pandemicznej rzeczywistości. W trakcie spotkania wspólnie z gościnami zastanowimy się nad potencjalnymi i spekulatywnymi kierunkami rozwoju instytucji w mnogości ich form i kształtów, nad ich kontekstem ekologicznym i odpowiedzialnością społeczną.

Gościnie:
Aleksandra Jach - kuratorka, coachini, facylitatorka. Zajmuje się komunikacją kryzysu klimatycznego oraz zrównoważonym rozwojem organizacji. Jej ostatni projekt kuratorski dotyczył transformacji energetycznej ("Zakopane słońce", dokument sieciowy online, produkcja: Biennale Warszawa, 2020). W swojej pracy coachingowej i facylitacyjnej Ola inspiruje się podejściem w duchu NVC, kręgami naprawczymi i zwinnymi metodykami pracy. Ola jest także członkinią kolektywów Muzea dla klimatu i Kultura dla klimatu.
Aleksandra Janus - doktorka antropologii, dyrektorka Centrum Cyfrowego i kierowniczka działającej w jego ramach Pracowni Otwierania Kultury, kuratorka programu „Exercising modernity”, współautorka i kuratorka inicjatywy Laboratorium muzeum. Interesuje ją społeczna rola instytucji kultury oraz ich relacje z odbiorcami, specjalizuje się w analizie i wdrażaniu strategii partycypacyjnych, badaniach publiczności oraz transformacji cyfrowej i otwieraniu dostępu do zasobów kultury Współpracowniczka Ośrodka Badań nad Kulturami Pamięci UJ, wykładowczyni School of Ideas SWPS, członkini rady serii wydawniczej Wystawianie Teorii oraz FestivALTers — grupy działającej przy FestivALT. Członkini grupy Muzea dla Klimatu i kolektywu Kultura dla Klimatu.
Małgorzata Płysa - dyrektorka wykonawcza i kuratorka krakowskiego festiwalu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej Unsound, którego edycje odbywają się również w Adelajdzie, Nowym Jorku, Toronto, Londynie i wielu innych miejscach na świecie. Festiwal znany jest z interdyscyplinarnego działania i zamawiania nowych prac artystycznych. Jest również współdyrektorką agencji kreatywnej Unsound Productions, w ramach której zajmuje się managementem artystek i artystów, reprezentacją projektów specjalnych, jak i tworzeniem nowych zamówień artystycznych i wydarzeń. Działalność festiwalową organizuje będąc również prezeską krakowskiej Fundacji Tone - Muzyka i Nowe Formy Sztuki, będącej również częścią platform i sieci kontaktów, jak ICAS, SHAPE, czy We Are Europe. Od roku 2020 jest również współdyrektorką artystyczną warszawskiego interdyscyplinarnego festiwalu Ephemera. W swojej pracy skupia się na poszukiwaniu innowacyjnych form wypowiedzi artystycznej - przede wszystkim w sztuce dźwięku, muzyce i sztuce współczesnej oraz tworzeniu nowych form współpracy pomiędzy twórcami i twórczyniami, poprawie edukacji kulturalnej oraz międzynarodowej wymianie idei i doświadczeń wpływającej na poszerzenie różnorodności intersekcjonalnej w kulturze. Interesuje się zjawiskiem synestezji i ma swoją linię perfum inspirowaną dźwiękiem – Ephemera.
Prowadzący: Łukasz Strzelczyk - Doktorant ISNS UW. Kurator sztuk wizualnych oraz sound artu. Stypendysta m.st. Warszawy. Kurator wystaw odbywających się w m. in. Muzeum Narodowym w Warszawie, BWA Sokół, Galerii Piktogram. Pomysłodawca i kurator cyklicznego festiwalu muzycznego, odbywającego się w ramach Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik. Współpracował z szeregiem instytucji kultury w Polsce, wśród nich: Narodowe Centrum Kultury, Dom Spotkań z Historią, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ASP Szczecin czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Seminarium rozpocznie cykl wydarzeń towarzyszących rezydencji “Organizm Miejsca”.

17 czerwca godz. 18:00
Ogród Społeczny Działdowska 6

Dbajmy o zdrowie nas wszystkich. Prosimy o zachowywanie dystansu i używanie maseczek.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę