Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

WIARA ŚPIEWA. NUTA POKOLENIA KOLUMBÓW

WIARA ŚPIEWA. NUTA POKOLENIA KOLUMBÓW

reklama
📅 Data: niedziela, 13 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych i powstańczych w interpretacji zespołu Ferajna z Hoovera do zobaczenia i usłyszenia online już w najbliższą niedzielę 13 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 – zapraszamy na bezpłatną transmisję wydarzenia! Oglądaj i śpiewaj wspólnie z Ferajną najważniejsze dla Pokolenia Kolumbów utwory. Organizatorem koncertu jest Fundacja Pokolenia Kolumbów oraz BohaterON – włącz historię!.

„My, pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko”– te, i wiele innych pieśni powstańczych, okupacyjnych, patriotycznych i legionowych można usłyszeć w stałym repertuarze Ferajny z Hoovera. Członkowie grupy ubrani w stroje stylizowane na kapelę podwórkową czasów Powstania dostarczają wzruszeń i przenoszą w klimat czasów okupacji, nie tylko podczas spontanicznych występów na ulicach Warszawy, ale również na koncertach organizowanych w stolicy czy na festiwalach upamiętniających ważne daty w historii Polski. Tym razem, zaprezentują najbardziej znane polskie utwory patriotyczne i pieśni powstańcze ogólnopolskiej publiczności - a to za pośrednictwem transmisji online.

- Wydarzenie będzie miało charakter familijny. Skierowane jest do każdego pokolenia zakochanego w muzyce patriotycznej. Ma ono za zadanie łączyć nas i upamiętniać polskie dziedzictwo historyczne i muzyczne. Stąd pomysł by pieśni zinterpretowała Ferajna z Hoovera – zespół złożony z grupy znajomych, która spontanicznie połączyła swoje muzyczne talenty. W nietuzinkowy i niezwykle poruszający sposób przenoszą nas w czasie, dzieląc się swoją pasją i ogromnymi pokładami energii. O tę energię, radość i jedność nam chodzi. Zdecydowaliśmy się na koncert online po to, by muzyka rozbrzmiała w dowolnym zakątku – mamy nadzieję, nie tylko Polski – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, Prezes Fundacji Pokolenia Kolumbów, organizatorka kampanii BohaterON – włącz historię!.

Członkowie zespołu Ferajna z Hoovera za swoje dokonania - za podtrzymywanie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego przy wykorzystaniu wspaniałej formy i energii, które przenoszą w klimat tamtych lat – w 2020 roku otrzymali statuetkę Srebrnego BohaterONa w kategorii ,,Pasjonat", przyznaną przez Członków Kapituły Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich pod przewodnictwem Pana Premiera Piotra Glińskiego.

Transmisja koncertu będzie szansą dla wspólnego wzmacniania poczucia patriotyzmu w domowym zaciszu, w kręgu bliskich osób bądź wśród lokalnej społeczności, nie tylko przy okazji popularnych rocznic narodowych. Wydarzenie będzie można obejrzeć bezpłatnie i na bieżąco dzielić się swoimi wrażeniami z wirtualnymi współsłuchaczami.

Zaśpiewaj razem z Ferajną z Hoovera!
Transmisja na żywo będzie dostępna na kontach na Facebooku:
- Fundacja Pokolenia Kolumbów >> link
- Ferajna z Hoovera >> link
- BohaterON – włącz historię! >> link
oraz na YouTube Fundacji Pokolenia Kolumbów >> link

Zapis całego koncertu będzie dostępny na kanale YouTube Fundacji Pokolenia Kolumbów oraz na kanałach Partnerów wydarzenia.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Pokolenia Kolumbów we współpracy z BohaterON – włącz historię!.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)