Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Debata Obywatelska. Wojny kulturowe. Agnieszka Graff i Przemysław Witkowski

Debata Obywatelska. Wojny kulturowe. Agnieszka Graff i Przemysław Witkowski

reklama
📅 Data: czwartek, 17 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Graff i Przemysławem Witkowskim do Wolskiego Centrum Kultury.

Thomas Frank w swym przesławnym, wydanym u nas przez Krytykę Polityczną eseju „Co z tym Kansas” dowodzi, że amerykańskie wojny kulturowe z przełomu lat 80. i 90. były niezwykle powierzchowne i pozwoliły skomponować bardzo irracjonalny krajobraz polityczny, na podstawie uproszczonej polaryzacji.

Religijni zeloci zaczęli głosować na republikanów kompletnie wbrew swojemu ekonomicznemu interesowi, ale za to zawładnięci przez irracjonalną obsesję owych wojen. Polityczni kaznodzieje szli tyralierą do ataku na zepsucie moralne, feminizm, środowiska LGBT i mniejszości etniczne, a na ich tyłach żandarmeria złożona z neoliberalnych ekspertów ekonomicznych po cichu tworzyła ordynację podatkową, na której tracili najwięcej biedni religijni wyborcy.

Czy Polska jest sceną rekonstrukcji owych wojen, czy polem ich kolejnej bitwy? Porozmawiamy o tym w ramach kolejnej Debaty Obywatelskiej Centrum Edukacji Historycznej - Wolskiego Centrum Kultury.

Agnieszka Graff – pisarka, tłumaczka i publicystka związana z ruchem feministycznym, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka, doktor habilitowana nauk humanistycznych. Członkini zespołu Krytyki Politycznej oraz członkini rady programowej stowarzyszenia Kongres Kobiet. Pracuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Wykładała też na podyplomowych gender studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Przemysław Witkowski – dziennikarz, publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, nauczyciel akademicki. Jest specjalistą od ruchów i grup radykalnych. Zajmuje się także związkami ideologii i popkultury w filmie, serialu telewizyjnym, komiksie, muzyce rozrywkowej, ze szczególnym naciskiem na propagandę polityczną, w szczególności polską oraz kwestiami mniejszości etnicznych i religijnych w Polsce i regionie, a także ich znaczeniu politycznym

Radosław Korzycki – dziennikarz, publikował w m.in. „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską, oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA.

17 czerwca
godz. 18:00
Wolskie Centrum Kultury Działdowska 6
Ilość miejsc ograniczona, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: [email protected]

Osoby posiadające certyfikat świadczący o przejściu pełnego cyklu szczepień przeciw Covid 19 nie wliczają się do limitu obowiązującego podczas wydarzeń.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)