Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

JADWIGA SAWICKA. Instalacja artystyczna

JADWIGA SAWICKA. Instalacja artystyczna

reklama
📅 Data: niedziela, 05 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
JADWIGA SAWICKA
INSTALACJA ARTYSTYCZNA

Jedna z najwybitniejszych polskich artystek w zaaranżowanej w przestrzeni Placu pracy inspirowanej przez hasła niedawnych protestów.
Jadwiga Sawicka. Tworzy obrazy, fotografie, obiekty, instalacje tekstowe, również w przestrzeni publicznej. Mieszka w Przemyślu, pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracuje z Galerią BWA Warszawa. Jest laureatką nagrody im. Jana Cybisa (2013) i Nagrody im. Katarzyny Kobro (2015).
Interesuje ją to, w jaki sposób język formatuje nasze myślenie, relacja między tekstem i obrazem, związki między sztuką i literaturą.
Wystawy indywidualne m.in. w Galerii Foksal w Warszawie, w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, w Bunkrze Sztuki w Krakowie, w Atlasie Sztuki w Łodzi, w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie. Brała udział w licznych wystawach problemowych w kraju i prezentacjach polskiej sztuki za granicą. Realizacje w przestrzeni miejskiej w Krakowie, Warszawie, Toruniu, Lublinie, Tarnowie, Białymstoku, Paryżu, Wiedniu, Berlinie, Kijowie i w Odessie.
Kuratorka wystaw, m.in. w BWA Tarnów, w Galerii Arsenał w Białymstoku, w Zachęcie— Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie (Życie. Instrukcja, 2017) oraz w Gdańskiej Galerii im. Güntera Grassa (2018). Prace w kolekcjach muzealnych m.in.: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Muzeum Współczesne, Wrocław, Muzeum Górnośląskie, Bytom, w kolekcjach Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie i innych galerii.

Otwarcie: 18 czerwca 2021, godz. 18.00
Instalację będzie można zobaczyć do 5 września 2021.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!