Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wystawa malarstwa Piotra Trusika „Puste Miejsca” / Otwarcie Galerii SPOT W.

Wystawa malarstwa Piotra Trusika „Puste Miejsca” / Otwarcie Galerii SPOT W.

reklama
📅 Data: czwartek, 24 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Stalowa 33 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
24 czerwca na jednej z piękniejszych ulic w Warszawie zostanie otwarta Galeria SPOT W. Z tej okazji odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Piotra Trusika, pięciokrotnego stypendysty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureata wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Zapraszamy Was na Stalową - ulicę kultury i sztuki 🖤

– Galeria SPOT W. będzie miejscem spotkań artystów, spotkań ze sztuką, a przede wszystkim spotkań z Wami: odbiorcami i kolekcjonerami sztuki – mówi Anna Irena Brzezińska, założycielka SPOT W. – Temat wystawy „Puste Miejsca” nie został wybrany przypadkowo. Dla Piotra Trusika „obraz jest oknem, otwarciem wewnętrznego na zewnętrzne”. Chciałabym, aby moja galeria także stała się “oknem”, otwarciem wewnętrznego świata sztuki na ten zewnętrzny.

OPIS WYSTAWY

„Puste Miejsca’’
Miejsca otwarte, miejsca wycięte, miejsca zasłonięte, ukazujące to, co istnieje poza obrazem, a co jest abstrakcyjne i konkretne zarazem. Konkretne tak, jak będąca za obrazem ściana, na którą obraz rzuca fizyczny cień i której percepcję zmienia w zależności od użytych kształtów i kolorów. Abstrakcyjne tak, jak nasze myśli i idee wyrywające się ze świata realnego ku temu, czego nie ma, ale co może być, ku nieobecnemu, niewyrażalnemu, co nie odbija, lecz kształtuje nasz obraz świata. Jeżeli obraz jest oknem, to okno jest otworem, otwarciem wewnętrznego na zewnętrzne, wypełnionego na niewypełnione.
Jaki jest obraz naszego wewnętrznego świata? Czy zatarte wspomnienia rodzą się w naszej głowie na nowo jako coś ostatecznego?
Piotr Trusik

Czekamy na Was na wernisażu od 17.00 do 21.00. Rozciągnęliśmy nasze wydarzenie w czasie, by każdy zdążył i czuł się swobodnie. Przez cały ten czas będzie możliwość porozmawiania z artystą Piotrem Trusikiem i kuratorką wystawy, Anną Ireną Brzezińską. Nie możemy się doczekać!

Wystawa potrwa do 17 lipca 2021 r. Zapraszamy do zwiedzania w godzinach otwarcia galerii: od wtorku do piątku w godzinach 11.00-19.00 oraz w soboty w godzinach 12.00-18.00.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!