Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - RGG Trio

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - RGG Trio
📅 Data: sobota, 10 lipca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


27. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem polskich wykonawców - POLISH EDITION na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii.

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski

Wszystkie programu w ramach edycji 2021: link
-----

RGG Trio - Mysterious Monuments On The Moon - Jubileusz 20-lecia pracy artystycznej
10 lipca 2021, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Łukasz Ojdana - fortepian
Maciej Garbowski - kontrabas
Krzysztof Gradziuk - perkusja

Jeden z ważniejszych i cenionych polskich zespołów grających w formule klasycznego tria fortepianowego. Trio perfekcjonistów, którzy pojedynczy dźwięk, sposób jego wydobycia i jego kontekst brzmieniowy, traktują jako wartość samą w sobie. Muzyka RGG wymyka się klasyfikacjom, bo członkowie zespołu unikają głównego nurtu, łatwych rozwiązań i oczywistego repertuaru. Z niespotykaną konsekwencją i uporem tworzą własną wizję przestrzeni muzycznej, która w oczywisty sposób przekracza granice jazzu. Ich muzyka nawiązuje do doświadczeń artystycznych wynikłych z obcowania z ekspresją artystów europejskich zapraszanych do współpracy z zespołem: spotkania muzyków z innymi – nie tylko europejskimi –artystami, Evana Parkera, Trevora Wattsa i Samuela Blasera, Verneri Pohjola . To ostatnia grupa koncertowa Tomasza Stańki.

Łukasz Ojdana - przedstawiciel najmłodszej generacji pianistów europejskich. Artysta postrzegający kulturę brzmienia i osobowość twórcy jako nadrzędne elementy budulcowe wyrazistego muzycznego charakteru, w którym inspiracja wyraźnie dystansuje pojęcie naśladownictwa stylu mistrzów. Poszukiwania młodego pianisty rozpościerają się w szerokim zagadnieniu sztuki, dotykając obszarów literatury, filozofii, teatru i duchowości.

Maciej Garbowski - reprezentant polskiej myśli kompozytorskiej, w której wyraźne wpływy technik charakterystycznych dla języka Lutosławskiego czy Pendereckiego syntetyzują z muzyczną erudycją i kontrabasową wirtuozerią. Garbowski zasłuchany w muzyce XX wiecznych twórców eksploruje zagadnienie melodyki i harmoniki, wplatając w nią słowiański liryzm i autorski charakter przepełniony wrażliwością i subtelnością.

Krzysztof Gradziuk - esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku. Abstrakcyjność perkusyjnej treści w zestawieniu z elastycznością i wirtuozerią potęgują wrażenie niekonwencjonalnej sztuki gry, określając artystę mianem jednego z najbardziej oryginalnych perkusistów współczesnej, europejskiej sceny muzycznej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧