Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Purple is the Color

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Purple is the Color

reklama
📅 Data: sobota, 17 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
27. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem polskich wykonawców - POLISH EDITION na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii.

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski

Wszystkie programu w ramach edycji 2021: link
-----

Purple is the Color – Austrian Music Export
17 lipca 2021, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Simona Raaba - fortepian
Stepána Flagara - saksofon
Martina Kociana - bas
Michala Wierzgona - perkusja

To czołowy zespół austriackiej młodej sceny jazzowej. Twórczość grupy bazuje na bogatej tradycji kwartetów jazzowych, oryginalnie łączy elementy popu i folku. Muzyka ma w sobie coś bardzo europejskiego, jest eklektyczną mieszanką kulturową z wyraźnie wyczuwalnym wpływem klasyki. „Zostać Beatlesami jazzu” to coś w rodzaju żartobliwego celu austriacko - czeskiego zespołu.

Zespół jest nagradzany, zajął m.in.: pierwsze miejsce na CENTRAL EUROPEAN JAZZ COMPETITION 2018 i otrzymał nagrodę Absolute Winner Award oraz zostali wybrani jako NASOM New Austrian Sound of Music 2020-21.

Po sukcesie i entuzjastycznie przyjętym albumie Unmasked, zespół nagrywa EPIC, drugi album wydany przez wiedeńską wytwórnię Session Work Records. Zespół skupiony wokół wyjątkowego austriackiego pianisty Simona Raaba w swojej nowej muzyce rezygnuje z wszelkich odniesień do nowoczesnego brzmienia, kieruje się ponadczasowym podejściem, które owocuje niezwykle klimatyczną różnorodnością muzyczną.

„Purple is the Color trafia we wszystkie właściwe nuty, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego balansu między kompozycją a improwizacją - jest to grupa o silnym indywidualnym brzmieniu i oryginalnej muzyce”. To muzyka jazzowa o niezwykle eleganckiej jakości, takiej, która nie pozostaje w sferze klasycznej, ale raczej rozwija wiele interesujących powiązań z innymi stylami. Zespół wypływa na specjalne muzyczne brzegi, na brzegi, na których dostojne brzmienie jazzu może rozwinąć swój pełny blask wolny od konwencjonalnych ograniczeń”.

Jak mówią muzycy, ich celem jest poruszenie publiczności swoją muzyką, wyzwolenie głęboko zakorzenionych uczuć i wywołanie emocji. Przekonamy się o tym na koncercie festiwalu.

Partner koncertu: Austriackie Forum Kultury

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!