Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Włodzimierz Nahorny Trio Polish Sound

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Włodzimierz Nahorny Trio Polish Sound

reklama
📅 Data: sobota, 31 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
27. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem polskich wykonawców - POLISH EDITION na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii.

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski

Wszystkie programu w ramach edycji 2021: link
-----

Włodzimierz Nahorny Trio Polish Sound – świętujemy 80. urodziny Mistrza!
31 lipca 2021, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Włodzimierz Nahorny – fortepian
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja

Jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych artystów polskiego jazzu – wybitny pianista, saksofonista, flecista, kompozytor, aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Wielkie uznanie przyniosły mu znakomite płyty: Nahorny/Szymanowski - Mity, Nahorny- Chopin - Fantazja Polska, Nahorny-Karłowicz, Koncert, Nahorny Sextet – Chopin Genius Loci. Mistrz fortepianu ma na koncie wiele prestiżowych nagród jak: Złoty Fryderyk czy Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020 (nagroda honorowa za całokształt twórczości).

Przez krytyków nazywany „Chopinem jazzu”. Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny. Już w czasie studiów na PWSM w Sopocie w 1959 r. założył własny kwartet Litlle Four. W 1962 roku zadebiutował na festiwalu Jazz Jamboree w warszawie jako solista w big bandzie Jana Tomaszewskiego. Od tego czas występował tam wielokrotnie, głownie z sekstetem Andrzeja Trzaskowskiego. W 1965 r. założył własne trio, którym wystąpił nad Jazz nad Odrą we Wrocławiu, gdzie zespół otrzymał I nagrodę, a Włodzimierz Nahorny I nagrodę indywidualną. W 1966 r. podczas Światowego Konkursu Jazzu Nowoczesnego w Wiedniu w 1972 i 1973 r. zdobył I nagrodę indywidualną oraz II nagrodę dla swojego tria.

Dwukrotnie, w 1972 i 1973 r. zdobył nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jest kompozytorem najsłynniejszej, powojennej polskiej piosenki, Jej Portret. Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim Bim - Bomem, Andrzejem Kurylewiczem i Wandą Warska, zespołem Novi Singers i grupą Tadeusza Nalepy Breakaut.

Jego albumy, w których połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza znane powszechnie stereotypy: Nahorny – Szymanowski – Mity, Nahorny – Chopin- Fantazja Polska, Nahorny – Karłowicz, Chopin Genius Loci: Nahorny Sextet zachwycają.

Razem ze znakomitymi muzykami, kontrabasistą Mariuszem Bogdanowiczem i perkusistą Piotrem Biskupskim tworzą najdłużej grające polskie trio jazzowe które gra razem od 1991 roku. Trio ma w swym dorobku znakomite płyty: Ich Portret, Piosenki Lwowskie Dolce far niente... i nic więcej, Hope, Childhood Memories - Ballad Book.

Muzyka tria to niepowtarzalne kompozycje lidera utrzymane w kanonie tria jazzowego, noszą romantyczne i bardzo słowiańskie piętno i piękno słowiańskiej duszy.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!