Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Kciuk Fusion Band

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Kciuk Fusion Band

reklama
📅 Data: sobota, 07 sierpnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
27. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem polskich wykonawców - POLISH EDITION na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii.

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski

Wszystkie programu w ramach edycji 2021: link
-----

Kciuk Fusion Band
7 sierpnia 2021, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Tomasz "Kciuk" Jaworski - gitara basowa, lider
Grzech Piotrowski - saksofon tenorowy
Jacek Namysłowski - puzon
Radek Mosurek - trąbka
Misha Piatigorsky - fortepian, instrumenty klawiszowe
Matheus Jardim - perkusja

Jego come back będzie oczekiwanym wydarzeniem w krajowym środowisku gitarowym. Należy do elity basu elektrycznego w Polsce. Jest jednym z najciekawszych instrumentalistów sceny jazz - rockowej. Jego wizytówką jest stylistyczna i gatunkowa wszechstronność. Przez wiele lat koncertował w kraju i zagranicą. Współpracował z najlepszymi muzykami w Polsce i na świecie m.in.: Tomaszem Stańką, Hiramem Bullockiem, Tadeuszem Nalepą czy Czesławem Niemenem.

Formacja Kciuk/Surzyn Band jest do dzisiaj uznawana za jedną z najlepszych w historii polskiego, elektrycznego jazzu. Tomasz "Kciuk" Jaworski należy do elity basu elektrycznego w Polsce. Jest jednym z najciekawszych instrumentalistów sceny jazz-rockowej. „Kciuk” jest jednym z prekursorów gry „slapem”. To właśnie od tej typowej dla nowoczesnego jazzu i funky techniki gry na basie został zapożyczony pseudonim muzyka. Przez wiele lat koncertował w kraju i zagranicą.

Współpracował i nagrywał solo i w autorskich formacjach (Kciuk; Tomasz "Kciuk" Jaworski Electric Band oraz Tomasz "Kciuk" Jaworski Quarter). Ma na koncie Trzy autorskie albumy: Kciuk – „A Little Wing” (1988), Kciuk Surzyn Band (1990) oraz „Bramy raju” (1994). Jego grę i muzyczne wizjonerstwo doceniał sam Czesław Niemen, z którym nagrał niezwykłą, pełną dramatyzmu wersję hendrixowskiego „Little Wing”. Wywarł wpływ na sposób gry na gitarze basowej. Lider jest założycielem grupy Kciuk oraz współpracował z liczną grupą najwybitniejszych muzyków, zarówno polskich jak i zagranicznych m.in. Virtual [email protected] Reality Piotra Iwickiego, Tomasz „Kciuk” Jaworski Electric Band, Kciuk Surzyn Band.

Jego wizytówką jest stylistyczna i gatunkowa wszechstronność. Jego grę i muzyczne wizjonerstwo doceniał sam Czesław Niemen, z którym nagrał niezwykłą, pełną dramatyzmu wersję hendrixowskiego „Little Wing”.

Misha Piatigorsky - Wibrujący pianista jazzowy, kompozytor i producent, okrzyknięty przez Boston Globe artystą, który „pięknie łączy światy poważnego jazzu i popu” - Misha łączy mocne melodie z niezwykłą wrażliwością harmoniczną.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!