Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Piotr "Bocian" Cieślikowski Quartet // Weezdob Collective

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Piotr "Bocian" Cieślikowski Quartet // Weezdob Collective

reklama
📅 Data: sobota, 14 sierpnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
27. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem polskich wykonawców - POLISH EDITION na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii.

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski

Wszystkie programu w ramach edycji 2021: link
-----

Piotr "Bocian" Cieślikowski Quartet - Chopin Pianoless
14 sierpnia 2021, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Piotr Cieślikowski - saksofon tenorowy, lider
Robert Majewski - trąbka
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Arkadiusz Skolik - perkusja

Jest to nowatorski i unikalny projekt muzyczny, pierwszy tego typu w skali międzynarodowej. Chopin i jego arcydzieła były zawsze dla Piotra jednym z najważniejszych źródeł inspiracji. Zamierza pokazać, że melodyka tych utworów nie potrzebuje wsparcia harmonii i jest znakomitym materiałem do stworzenia muzyki mieszczącej się w kategorii współczesnej awangardy jazzowej.

Piotr Cieślikowski jest jednym z czołowych saksofonistów tenorowych i sopranowych, polskiej i kanadyjskiej sceny jazzowej. To muzyk wszechstronnym stylistycznie. Doskonale porusza się w świecie swingu, bebopu i mainstreamu, oraz w postcoltrane’owskiej awangardzie.

Nagrał 15 albumów, koncertował z takimi gwiazdami, jak: saksofoniści – Scott Hamilton, Ronnie Cuber, hammondzista – Dr. Lonnie Smith, czy gitarzysta Mark Whitfield. Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku, podczas pobytu w USA na Florydzie, był m.in. solistą big bandu prowadzonego przez legendarnego perkusistę Duffy Jacksona, który w latach 70-tych był członkiem m.in. Orkiestry Counta Basiego.

Obecnie jest aktywnym muzykiem sceny jazzowej Toronto, występując i nagrywając z najlepszymi kanadyjskimi jazzmanami, takimi, jak: Jan Jarczyk, Robi Botos, Kingsley Etienne, Joe Bowden, Chris Wallace, Artie Roth, Andrew McAnsh (trzej ostatni są członkami kwartetu Polish Canadian Jazz Quartet Piotra Cieślikowskiego, w jego najnowszym projekcie). „Chopin Pianoless”, grany jest w dwóch składach, kanadyjskim i polskim, z którym to Piotr wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu Jazz na Starówce.

-----

Weezdob Collective - Komeda, Ostatnia Retrospekcja z okazji 90. rocznicy urodzin Krzysztofa Komedy
14 sierpnia 2021, godzina 20:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Marcin Wasilewski - fortepian
Sławek Kurkiewicz - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja
Adam Pierończyk - saksofon tenorowy

Premiera. Najnowszy projekt zespołu nagrany z amerykańskim saksofonistą Joe Lovano dla słynnej wytwórni ECM Records. Zamiast Joe Lovano wystąpi wybitny polski saksofonista, Adam Pierończyk.

Weezdob Collective to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. Fuzja pięciu muzycznych indywidualności zaowocowała stworzeniem oryginalnego kolektywu improwizatorów i kompozytorów.

Cechą szczególna formacji jest niekonwencjonalne połączenie brzmienia harmonijki, saksofonu i gitary, będące jedyną taka propozycją na polskiej scenie muzycznej.

Kolektyw zrzesza jednych z najbardziej uznanych muzyków jazzowych młodej sceny. Członkowie zespołu nie tylko tworzą jeden z najciekawszych projektów obecnej sceny jazzowej, który z powodzeniem podbija serca jazz fanów na najważniejszych festiwalach, ale też grywają z innymi muzykami o ugruntowanej pozycji na scenie oraz realizują się w swoich autorskich projektach. Muzycy zaliczani są do czołówki najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia, którzy indywidualnie są laureatami stypendiów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Kolektyw zdobył m.in.: GRAND PRIX na 54. Festiwalu Jazz nad Odrą, GRAND PRIX na Lotos Jazz Festival - 17. Bielska Zadymka Jazzowa, GRAND PRIX konkursu Jazz Fruit na Mladi Ladi Jazz Festival w Pradze, GRAND PRIX XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, GRAND PRIX na Blue Note Poznań Competition 2015.

Zespół ma na koncie szereg koncertów, w tym ciekawy projekt - Poznań Jazz Philharmonic Orchestra play Weezdob Collective & Leszek Możdżer.

W tym roku obchodzimy 90 rocznicę urodzin Krzysztofa Komedy. Z tej okazji prezentujemy szerokiej publiczności najnowszy projekt Weezdob Collective - "Komeda, Ostatnia Retrospekcja.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!