Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Smoliński – Chyła – Sarnecki

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Smoliński – Chyła – Sarnecki

reklama
📅 Data: sobota, 21 sierpnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
27. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem polskich wykonawców - POLISH EDITION na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii.

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski

Wszystkie programu w ramach edycji 2021: link
-----

Smoliński – Chyła – Sarnecki
21 sierpnia 2021, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Kacper Smoliński – harmonijka
Tomasz Chyła – skrzypce
Rafał Sarnecki – gitara
Andrzej Święs – bas
Sławek Koryzno – perkusja

Premierowa propozycja na polskiej scenie jazzowej.

SMOLIŃSKI – CHYŁA – SARNECKI to spotkanie trójki niezwykłych artystów, osobowości muzycznych, których celem jest ucieczka od stereotypów dotyczących harmonijki, skrzypiec, gitary, poprzez nietypowe zestawienie i zastosowanie tych instrumentów. Grupa o niepowtarzalnym instrumentarium i brzmieniu, w którym gatunki i stylistyki zacierają między sobą granice. Każdy z muzyków kreuje własne, intrygujące brzmienie. Z entuzjazmem przyjmowani nie tylko przez krytyków muzycznych. Zespołowi towarzyszy sekcja rytmiczna: basista Andrzej Święs oraz perkusista Sławek Koryzno.

Kacper Smoliński - muzyk, który swoją twórczość wyraża poprzez rzadko spotykaną w świecie jazzu harmonijkę ustną. Kreuje własne, intrygujące brzmienie, przekraczając granice oczekiwań, wobec tego instrumentu. Jego osobowość sceniczna współgra zarówno ze światem muzyki improwizowanej, jak i klasycznej, śmiało wkraczając też w zupełnie nieoczywiste obszary muzyki. Laureat licznych nagród (m. in. Internationale Jazzwoche Burghausen 2019, Jazz Nad Odrą Festival 2018), a także zwycięzca ankiety Jazz Top 2019 i 2020 magazynu Jazz Forum w kategorii instrumentów różnych. Absolwent Jazz-Institut Berlin w klasie harmonijki jazzowej. Jesienią 2021 roku ukaże się jego debiutancki album.

Tomasz Chyła - skrzypek, kompozytor, dyrygent. Jedna z największych nadziei młodego pokolenia polskiego jazzu. Przebojem szturmuje polską jak i międzynarodową scenę jazzową. Z zespołem Tomasz Chyła Quintet wydał cztery albumy: "Eternal Entropy", "Circlesongs", Tomasz Chyła Quintet Live at Polish Radio 3, 2019 r, oraz „da Vinci”. Czterokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody FRYDERYK w kategoriach Debiut Roku, Muzyk Roku, Płyta Roku oraz Muzyka Współczesna. W roku 2020 otrzymał nagrodę Grand Prix Jazz Melomani w kategorii „Jazzowa Nadzieja”. W corocznych podsumowaniach takich czasopism jak Jazz Forum oraz Jazz Press, znajdował się na najwyższych lokatach w kategoriach nadzieja, muzyk roku, skrzypek, płyta roku.

Rafał Sarnecki - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach Europy i na świecie. W latach 2005-2018 mieszkał w Nowym Jorku aktywnie uczestnicząc w życiu muzycznym tego miasta. W 2005 roku otrzymał stypendium na prestiżowym wydziale jazzu w New School University w Nowym Jorku, ukończył również studia magisterskie na wydziale jazzu w Queens College CUNY. W 2015r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej kompozycja i teoria muzyki. Ma na koncie cztery autorskie albumy: "Songs from a New Place”, "The Madman Rambles Again”, “Cat’s Dream” oraz "Climbing Trees". Dwukrotnie nominowany do nagrody FRYDERYK.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!