Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Stefano Bollani Trio

Festiwal Jazz na Starówce 2021 - Stefano Bollani Trio

reklama
📅 Data: sobota, 28 sierpnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
27. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
Tegoroczna edycja odbędzie się pod znakiem polskich wykonawców - POLISH EDITION na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii.

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski

Wszystkie programu w ramach edycji 2021: link
-----

Stefano Bollani Trio
28 sierpnia 2021, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Stefano Bollani - fortepian
Gabriele Evangelista - kontraba
Bernardo Guerra - perkusja

Gwiazda europejskiego jazzu, wirtuoz włoskiego fortepianu.

Do swych improwizowanych fantazji wplata style przeróżne. Uznany za najlepszego jazzmana Europy już w 2007 r. jako laureat Hans Koller European Jazz Prize. W uznaniu za jego zasługi, otrzymał tytuł doktora honoris causa Berklee College of Music w Bostonie. To niezwykły artysta wielu talentów. Jako solista gra z orkiestrami symfonicznymi jak: La Scala w Mediolanie, Orchestre National de Paris, Gewandhaus w Lipsku pod batutą wybitnych dyrygentów. Pisze książki, realizuje wielu projektów teatralnych i filmowych. Współpracuje z czołówką światowego jazzu jak: Chick Corea (słynny duet fortepianowy jest szóstym przedsięwzięciem w karierze artysty), Pat Metheny, Richard Galliano, Enrico Rava (mentor i przyjaciel).

Stefano Bollani urodzony w Mediolanie 5 grudnia 1972 roku, grę na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat, w 1993 ukończył Cherubini Conservatory we Florencji. Przełomem w jego działalności okazało się spotkanie w 1996 z mentorem i mistrzem, dziś przyjacielem – Enrico Ravą. Muzycy dali wspólnie setki koncertów na całym świecie, nagrali trzynaście docenionych i nagrodzonych przez międzynarodową krytykę albumów. Artysta nieustanie szuka inspiracji.

Najchętniej czerpie z teraźniejszości improwizując z wybitnymi mistrzami jak: Chick Corea, Gato Barbieri, Pat Metheny, Richard Galliano, Paolo Frescu, Bill Frisell, Paul Motian, Hamilton de Holanda. Ten sam duch poszukiwacza towarzyszy mu, gdy gra z orkiestrami symfonicznymi jak: La Scala w Mediolanie i Orchestre National de Paris, Gewandhaus w Lipsku, występując pod batutą takich dyrygentów jak Riccardo Chailly, Krjstian Jarvi, Daniel Harding.

Wielokrotnie nagradzany za swoje albumy, m.in.: O Que sera uznany jednym z najlepszych albumów przez amerykański magazyn DownBeat oraz włoski JazzIt, najlepszy album Gleda Songs from Scandinavia nagrany w Nowym Jorku (Jesper Bodilsen, Morten Lund, Mark Turner i Bill Frisel) według Musica Jazz.

Wśród wielu nagród i wyróżnień artysta otrzymał Europejską Nagrodę dla Najlepszego Europejskiego Muzyka Jazzowego (2007, Hans KollerEuropean Jazz Prize), a w 2010 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Berklee College of Music w Bostonie.

Czas między koncertami wypełnia mu realizacja wielu projektów teatralnych i filmowych. Jedna z ostatnich jego produkcji muzyka to Wariacje fortepianowe na tematy Jesus Christ Superstar ( hołd złożony operze rockowej A. L.Webbera, T. Rice,a).

Partner Koncertu – Włoski Instytut Kultury i Ambasada Włoch w Warszawie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!