Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Realizacja praw człowieka poprzez zabezpieczenie społeczne w czasie pandemii

Realizacja praw człowieka poprzez zabezpieczenie społeczne w czasie pandemii

reklama
📅 Data: piątek, 18 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkanie online "Realizacja praw człowieka poprzez zabezpieczenie społeczne w czasie pandemii".

Zabezpieczenia społeczne (pomoc społeczna, publiczna służba zdrowia, państwowe programy wsparcia, zasiłki itp.) jest ważnym środkiem realizacji praw człowieka. Pandemia Covid-19 uwidoczniła zarówno istotę systemów pozwalających zagwarantować zaspokojenie podstawowych potrzeb wszystkim członkom społeczności, jak i niedoskonałości tych systemów. Czy zabezpieczenie społeczne w trakcie pandemii jest wystarczające? Co sądzą na ten temat osoby korzystające z pomocy instytucji publicznych?

W pierwszej części spotkania wysłuchamy trzech prelegentów, którzy przybliżą nam temat zabezpieczenia społecznego z perspektywy zarówno osobistych doświadczeń, jak i perspektywy eksperckiej.

Naszym gościem będzie m.in. Janet Nelson, która współpracuje ze Specjalnym Sprawozdawcą ONZ ds. Skrajnego Ubóstwa i Praw Człowieka. Razem z Komitetem Praw Dziecka zajmuje się tematem opieki zastępczej, szczególnie rodzajami wsparcia, jakiego potrzebują rodziny, aby uniknąć umieszczenia ich dzieci w opiece zastępczej. Promuje także znaczenie polityki zabezpieczenia społecznego opracowywanej z udziałem osób doświadczających skrajnego ubóstwa oraz stanowisko, że skrajne ubóstwo stanowi naruszenie praw człowieka, a zatem powinno być uznane za formę przemocy samą w sobie.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Warsztatów Wrzesińskiego - cyklu spotkań, na których razem z gronem naukowców, specjalistów z zakresu pomocy społecznej i osób z doświadczeniem ubóstwa dyskutujemy o przeciwdziałaniu ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Rozmowy często poświęcone są aktualnym wydarzeniom, planowanym zmianom w polityce społecznej i rozumieniu sytuacji osób najuboższych. Celem spotkań jest budowanie wspólnej wiedzy na omawiane tematy. Wychodzimy tu z założeń fundatora Ruchu ATD Czwarty Świat o. Józefa Wrzesińskiego, aby uczynić osoby żyjące w ubóstwie równymi partnerami w dyskusji i szukaniu rozwiązań dla nich.

Spotkanie odbędzie się poprzez aplikację Zoom >> link
Meeting ID: 992 2539 8254
Hasło: 673169

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę