Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kąpiele leśne w Międzylesiu

Kąpiele leśne w Międzylesiu

reklama
📅 Data: piątek, 18 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:30

📌 Miejsce: Warszawa - Wawer, Pożaryskiego 2, Szkoła Podstawowa Nr 138 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na głęboki relaks do lasu!
Projekt naukowy Natura Szczęścia ocenia wpływ interwencji opartych o kontakt z przyrodą na zdrowie i dobrostan psychiczny. Prowadzi dr Magdalena Gawrych z Instytutu Psychologii APS w Warszawie, współorganizator: Wawerskie Centrum Kultury.

W ramach projektu Uczestnicy biorą udział w kąpielach leśnych w Warszawie Międzylesiu w trzy kolejne piątki o 11:30. Start: 18.06.2021 (kolejne: 25.06. oraz 02.07.)
Uczestnicy są proszeni o wypełnienie online anonimowych kwestionariuszy badających samopoczucie przed i po warsztatach.

Konieczne są wcześniejsze zapisy na adres mailowy [email protected] z tytułem wiadomości TERAPIA LEŚNA (z datą pierwszego warsztatu tj.18.06.) i wypełnienie anonimowego kwestionariusza wstępnego. Liczba osób w grupie jest ograniczona!

***
Czym są kąpiele leśne?
Shinrin-yoku (jap. kąpiel leśna) to metoda wspomagania swojego samopoczucia i zdrowia, o naukowo udowodnionej skuteczności. Polega na bardzo powolnym "zanurzaniu się" wszystkimi zmysłami w lesie. Projekt ma na celu zbadanie skuteczności tej interwencji w poprawie samopoczucia i zdrowia.
Jak to działa?
Coraz więcej badań naukowych potwierdza naszą intuicyjną wiedzę, że kontakt z naturą jest korzystny dla zdrowia fizycznego (np. niższa częstość występowania nadciśnienia i alergii), zdrowia psychicznego (np. niższy poziom stresu, niższa częstość występowania depresji i lęku) oraz relacji społecznych. W wielu krajach popularne stają się tzw.”zielone recepty”, czyli kontakt z naturą na zlecenie lekarza. Stosowanie interwencji opartych o kontakt z przyrodą, głównie w środowisku leśnym jest dobrze ugruntowaną metodą profilaktyki i terapii wspomagającej w takich krajach jak Szwecja, Japonia czy Dania.

Konieczne są wcześniejsze zapisy na adres mailowy [email protected] z tytułem wiadomości TERAPIA LEŚNA (z datą pierwszego warsztatu) i wypełnienie anonimowego kwestionariusza wstępnego.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę