Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Anna Englert i „Wojna polsko-ruska” | Sukienka na zmianę

Anna Englert i „Wojna polsko-ruska” | Sukienka na zmianę

reklama
📅 Data: środa, 23 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA Wałbrzyska 3/5, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu ✂👗Sukienka na zmianę👗✂ Gościnią Jagody Murczyńskiej będzie Anna Englert, która podczas spotkania na Wałbrzyskiej 3/5 opowie o swojej pracy artystycznej, m.in. przy filmie „Wojna polsko-ruska” Xawerego Żuławskiego – filmie, w którym sportowy dres okazuje się… stanem umysłu

📄 Program:

🔵 godz. 19:00 | Sala Ziemia Obiecana Wałbrzyska 3/5
👥 Spotkanie z Anną Englert poprowadzi Jagoda Murczyńska.

🔵 godz. 19:50 | Sala Ziemia Obiecana Wałbrzyska 3/5
🎥 „Wojna polsko-ruska”, reż. Xawery Żuławski, 108 min., 2009, Polska
Filmowa adaptacja głośnej debiutanckiej powieści Doroty Masłowskiej. Historia dresiarza Silnego (w tej roli Borysz Szyc) opowiedziana jest w sposób przypominający narkotyczny trans, w którym mieszają się fikcja i rzeczywistość, a przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w każdej chwili mogą zamienić się miejscami. Silny dowiaduje się przypadkiem, że chce go rzucić ukochana Magda (Roma Gąsiorowska). A że z natury jest dosyć porywczy, z nadmiaru emocji demoluje miejscowy bar, czym naraża się jego właścicielowi, Lewemu (Michał Czernecki). Błąkając się potem bez celu po okolicy i kojąc ból amfetaminą, obiecuje sobie, że już nigdy nie zaangażuje się w związek uczuciowy. Tymczasem kolejne kobiety zaczynają pojawiać się w jego życiu jak na zawołanie, a egzystencja Silnego staje się coraz bardziej chaotyczna i nieprzewidywalna.

ℹ Wstęp bezpłatny. Limit miejsc: 60

O cyklu ✂👗Sukienka na zmianę 👗✂
Dobrze skrojony kostium opowiada historię, zanim jeszcze padną pierwsze zdania dialogu. Mówi kolorem, fakturą, kształtem, stanem znoszenia. Mówi o przeszłości bohaterów, a czasem także o tym, co ich czeka.
W polskim kinie przez dekady powraca temat dziejowych przemian: kapryśne wiatry historii, ustrojowe i społeczne transformacje. Wszystkie one odciskają swój ślad także w kostiumach – z modnych gorsetów, wytartych płaszczy, czarnych koronek, ludowych spódnic, ekstrawaganckich okularów i jedwabnych sukienek możemy wyczytać historie o aspiracjach, kompleksach, nieuniknionych upadkach, szlachetnych zrywach i zuchwałości w sięganiu po nowe i nieznane.
W cyklu spotkań poświęconych sztuce filmowej kostiumografii rozmawiamy o tym, jak ubrania odbijały w polskim kinie relacje między klasami społecznymi, jak przedstawiały ambicje całych pokoleń Polaków, jak definiowały luksus, ośmieszały nuworyszowskie wyskoki i kreśliły horyzonty wyrafinowania. Szczególną uwagę poświęcamy bohaterkom: tym, które historycznym zmianom zawdzięczały nagłe awanse społeczne; tym, które same zakasywały rękawy, by pracować na lepsze jutro; tym, które barwną osobowością i takimż ubiorem dokonywały estetycznych i obyczajowych rewolucji. O swojej pracy opowiedzą nam wybitne polskie kostiumografki, których wszechstronne umiejętności pozwalają kreować na ekranie pełne charakteru postaci i zapadające w pamięć kadry.

🔴 Zasady bezpieczeństwa 🔴
📍 zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa ( link ),
📍 pamiętaj, aby wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia ( link ), oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA,
📍 pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA,
📍 szatnia jest nieczynna do odwołania,
📍 zachowuj dystans od pozostałych gości,
📍 zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA,
📍 w sali obowiązuje zakaz spożywania napojów i posiłków,
📍 jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.

💌 W razie pytań prosimy o kontakt z recepcją pod adresem [email protected] lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!