Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Taneczna scena Pod Topolą – Koncert zespołów tanecznych z BOK i Gości

Taneczna scena Pod Topolą – Koncert zespołów tanecznych z BOK i Gości

reklama
📅 Data: niedziela, 27 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na wydarzenie Taneczna Scena Pod Topolą!

Szkoła Tańca Hawajskiego MOC ALOHA od kilkunastu już lat zajmuje się rozpowszechnianiem tańca i kultury hawajskiej w Polsce. Zespół prezentuje PRAWDZIWY TANIEC HAWAJSKI w dwóch stylach współczesnym i tradycyjnym. Stałą opiekę nad zespołem pełnią: nauczyciele ze szkoły tańca hula: Halau Hula o Hokulani z wyspy Oahu na Hawajach. Od kilku lat zespół reprezentuje Polskę na międzynarodowym festiwalu tańca hawajskiego w Wiedniu, uczestniczy też w różnych imprezach i festiwalach w kraju. Taniec hawajski to taniec piękna, wdzięku i gracji. Każda z piosenek celebruje życie, jest przepełniona radością i ciepłem a także przekazuje mądrość płynącą z hawajskiej kultury i filozofii życia. Instruktorem zespołu jest Małgorzata Szokalska

Zespół Anarkali działa przy Bielańskim Ośrodku Kultury już kilka lat. Tworzą go pasjonatki tańców indyjskich, zarówno filmowego bollywood, jak klasycznego kathak. Choreografem grupy jest Magda Niernsee (wymowa: nir_ze), zawodowa tancerka stylu kathak, związana z Indiami od 20 lat. Wystąpią przed państwem: Magda Niernsee, Maria Hofman, Blanka Dżugaj, Janka Grzelak oraz Iza Dróżdż.

Zespół tańców izraelskich Snunit
W tańcach izraelskich wyraża się sama siła, która zbudowała od nowa kraj, ożywiła martwy język i wytworzyła unikalną kulturę tańca, który to proces zazwyczaj trwa stulecia. Siła ludzi i ich marzenia. Długo nazywaliśmy siebie zespołem ale mamy świadomość że to określenie może być mylące. Jesteśmy bowiem grupą ludzi (tancerzy-amatorów), dla których te tańce okazały się w życiu ważne i dlatego próbujemy zachęcać do dołączenia do nas. Bo ruch to Życie, życie to ciągła zmiana a taniec jest tego najpełniejszym wyrazem. Instruktorką zespołu jest Monika Leszczyńska. Zespół od 2020 roku współpracuje na stałe z BOK.

Zespół Taneczny Seniorów „Rondo”, prowadzony jest od 2012 roku przez Panią Ewę Czartoryską -Stanisławską i reprezentuje Bielański Ośrodek Kultury oraz Klub Piaski, w którym odbywają się zajęcia, na lokalnych i ogólnopolskich wydarzeniach artystycznych np. m. in na pokazach charytatywnych finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, charytatywnych Mikołajkach w CRS Bielany, pokazach tanecznych na Dzień Dziecka oraz na rozpoczęcie sezonu artystycznego we wrześniu na Placu Zabaw Plastusiowo na Bielanach i zakończenie sezonu artystycznego w czerwcu na Słodowcu oraz na pokazach na zakończenie roku artystycznego Bielańskiego Ośrodka Kultury przy Stawach Brustmana, czy Dniu Tańca w Bielańskim Ośrodku Kultury. Zespół Seniorów „Rondo” bierze także udział w konkursach i przeglądach tanecznych zdobywając nagrody i wyróżnienia za układy choreograficzne przygotowane przez Panią Ewę np. kolejno w 2017, 2018, 2019 roku I i II miejsca w ogólnopolskim przeglądzie zespołów tanecznych PAZA w Wolskim Centrum Kultury.

Taniec dla seniorów wg autorskiego programu Pani Ewy cieszy się ogromną popularnością wśród Seniorów na Bielanach, ponieważ zajęcia są prowadzone w sposób profesjonalny, ciekawy, a na uczestników działają odmładzająco. Od wielu lat Seniorzy chętnie w nich uczestniczą, w każdym semestrze.

Nawet w czasie pandemii prawie przez cały rok Pani Ewa kontynuowała spotkania z Seniorami w ramach zajęć on-line w oparciu o komunikator zoom. W zajęciach on-line uczestniczyło wielu Seniorów. Pozostali Seniorzy, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w zajęciach on-line w czasie rzeczywistym, otrzymywali od Pani Ewy na maila filmy szkoleniowe z materiałami dydaktycznymi z zajęć i mogli ćwiczyć samodzielnie w domu.
W ten sposób Pani Ewa stała się także mistrzem dydaktyki w prowadzeniu zajęć on-line 🙂

Samba Paraiso
Z tym zespołem karnawał trwa cały rok, a roztańczona Brazylia jest bliżej niż myślicie! Przenieście się więc z nami na chwilę na pulsujące karnawałowym szaleństwem ulice Rio de Janeiro! Samba Paraiso to profesjonalna rewia samby brazylijskiej, tańca brzucha i innych tańców egzotycznych. Powstała w 2007 roku w Warszawie i od wielu lat współpracuje z Bielańskim Ośrodkiem Kultury. Instruktorką zespołu i jego tancerką jest Sylwia Huryń

Wstęp wolny!
Miejsce: Osiedle Wawrzyszew, przed Bielańskim Ośrodkiem Kultury.

W razie niepogody zapraszamy do sali widowiskowej Bielańskiego Ośrodka Kultury. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę