Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spotkanie z autorem "Nowego Dress Codu" Krzysztofem Łoszewskim

Spotkanie z autorem "Nowego Dress Codu" Krzysztofem Łoszewskim

reklama
📅 Data: środa, 30 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Przystań Nowa Fala (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Kiedy? 30 czerwca o godzinie 19:00
Gdzie? Przystań Nowa Fala przy bulwarze gen. Pattona
Dlaczego? Bo to jak się ubieramy wpływa nie tylko na nas i na społeczeństwo, ale również na środowisko!

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z autorem książki “Nowy Dress Code” - Krzysztofem Łoszewskim. W spotkaniu weźmie udział jeden z bohaterów książki - projektant Tomasz Ossoliński, a całość poprowadzi dziennikarka i autorka książek o modzie, Aleksandra Boćkowska.

Uczestnicy spotkania porozmawiają o współczesnych trendach w modzie oraz dress codzie młodych ludzi w XXI wieku, zastanowią się, co sprawia, że moda się zmienia i jaka jest rola przemysłu odzieżowego w zanieczyszczaniu środowiska.

Krzysztof Łoszewski to znany stylista, kostiumograf i projektant, a także autor książek o modzie męskiej – przeprowadza wywiady, snując przy tym fascynującą opowieść o tym, w jaki sposób zmieniała się moda. Udowadnia, że warto ją postrzegać jako część szerszego kontekstu, nierozerwalnie związaną z kulturą, społeczeństwem, ale również środowiskiem. Łoszewski pracował nad książką w 2020 roku, co stanowiło wyjątkową okazję do refleksji nad branżą modową, naszymi potrzebami i przyzwyczajeniami jako konsumentów. W każdej z rozmów (między innymi z Tomaszem Ossolińskim i Robertem Kupiszem, Michałem Kędziorą (Mr. Vintage), Olivierem Janiakiem, Grzegorzem Krychowiakiem czy Sławkiem Uniatowskim) wraca temat troski o ekologię, która, jak zgodnie podkreślają rozmówcy, w ostatnich latach stała się jednym z najważniejszych tematów, jakie zajmują nie tylko branżę modową. Troska o środowisko i nadmierną konsumpcję stanowi fundament, na którym Łoszewski chce zbudować zasady nowego dress code’u.

Tomasz Ossoliński jest jednym z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody w naszym kraju. Specjalizuje się szczególnie w modzie męskiej i garniturach.

Aleksandra Boćkowska to dziennikarka, która współpracuje m.in z Dwutygodnikem, magazynem Vogue, Gazetą Wyborczą i Wysokimi Obcasami Extra. Jest także autorką książek „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”, „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL” i „Można wybierać”.

[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!