Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kąpiel w dźwiękach mis i gongów pod gwiazdami

📅 Data: poniedziałek, 28 czerwca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Nowy Fort, ul. Stefana Czarnieckiego 51 (pokaż na mapie)

💲 Podczas wydarzenia prowadzona jest zrzutka za udział

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W poniedziałek 28 czerwca o 20.30, zapraszamy wszystkich na leżaki na wewnętrznym patio Nowego Fortu, by w półtoragodzinnej kąpieli w dźwiękach mis i gongów popatrzeć na wieczorne letnie już niebo.

Sesja rozpocznie się luźną rozmową i wstępną relaksacją, później będzie – w dużej mierze improwizowana – zasadnicza część dźwiękowa, po której znów – podczas rozmowy – będzie można spontanicznie podzielić się wrażeniami.

Zanurzenie się w organicznym brzmieniu instrumentów z widokiem na wieczorne niebo, pozwoli uspokoić głowę i rozluźnić napięcia w ciele, obserwując złożoność i szerokość zakresów dźwięku oraz doświadczając pojawiania się obrazów, przepływu wizji. Na naszym wewnętrznym patio Nowego Fortu dźwięk rozwija się pięknie.

Półtoragodzinna sesja dźwiękowa, gdy komórki ciała są pod działaniem rezonansu z harmonijnymi wibracjami instrumentów, pozwala przywrócić stan homeostazy, wyregulować pracę systemów organizmu i uruchomić procesy regeneracyjne, oczyścić tkanki ciała, emocje i przeżycia, doświadczyć poczucia równowagi, rozbudzić kreatywność i jasność postrzegania.

Pozostawanie w przestrzeni dźwięku to doświadczanie czystego bycia w tu i teraz.

Sesja pozwoli doświadczyć:
-- na poziomie fizycznym:
- poprawy zdrowia, nastroju i metabolizmu
- uruchomienia procesów regeneracyjnych w tkankach i regulacji pracy narządów wewnętrznych
-- na poziomie mentalnym:
- oczyszczenia emocji
- harmonii, wyciszenia i łagodności
-- na poziomie duchowym:
- wrażeń estetycznych
- podniesienia samoświadomości

Sesja będzie przeznaczona dla każdego, kto odczuje potrzebę zatrzymania, relaksu, doznań muzycznych – bez względu na stan zdrowia, kondycję fizyczną czy zaawansowanie; nie ma przeciwwskazań poza sugestią zachowania ostrożności w przypadku zakrzepicy, wszczepionego rozrusznika serca, psychozy.

Zachęcamy do dobrego nawodnienia, zarówno wcześniej, jak i później, ewentualnie wzięcia ze sobą wody, w razie indywidualnych potrzeb – zadbania o swój komfort poprzez ewentualne przyniesienie swojej poduszki, lekkiego przykrycia, założenie wygodnego niekrępującego ubrania.

W sesji może uczestniczyć do 50 osób, dlatego prosimy o rezerwację miejsca pod numerem telefonu 691440903 lub adresem e-mail poznaj@pokojciala.pl

---
Asia Romaniuk to entuzjastka jogi i harmonijnego życia z wieloletnią praktyką własną i kilkuletnim doświadczeniem nauczycielskim, absolwentka studiów Joga i relaksacja (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie), z państwowymi dyplomami kursów masażu klasycznego oraz Mindfulness-Based Stress Reduction (Polskie Towarzystwo Mindfulness, Zuzanna Ziomecka), która swoje umiejętności pracy z dźwiękiem certyfikuje u dr Małgorzaty Kronenberger.

---
Na czym to polega?
Tkanki ludzkiego organizmu – złożone głównie z wody – wibrują falami; częstotliwość fal dźwiękowych poszczególnych mis grających i gongów odpowiada częstotliwości wibracji zdrowych narządów. Podczas sesji misy i gongi wydają szerokie spektrum dźwięków, które tworzą wielotony nieharmoniczne. Wibracje – przewodzone w powietrzu – w odczuwalny sposób wnikają w tkanki ciała, dostrajają – na zasadzie rezonansu – komórki do odpowiedniej częstotliwości, przywracając stan równowagi fizycznej, mentalnej i emocjonalnej.
Instruktorka pracuje z pięcioma relaksacyjnymi misami himalajskimi i trzema terapeutycznymi oraz z dwoma gongami, tam-tamem i fenem. Zestaw instrumentów, wraz z odpowiednimi maletami i wałkami jest dobrany tak, aby mógł harmonizować działanie wszystkich głównych narządów i okolic ciała.
Misy dźwiękowe wywodzą się z Indii, skąd w VIII w. n.e. przybyły do Tybetu; są wykonane ze stopu nawet siedmiu do dwunastu różnych metali, wydają charakterystyczne dźwięki przy uderzaniu i pocieraniu. Pierwotnie były instrumentami rytualnymi, jak i przedmiotami codziennego użytku, służąc do przechowywania żywności, która dzięki temu dłużej utrzymywała świeżość. Współcześnie są wytwarzane w manufakturach w Nepalu, Katmandu Valley i stosowane w relaksacji, medytacji, naturoterapii i w muzyce. Jako instrumenty muzyczne, podobne do dzwonów, są zaliczane do idiofonów.

---
Jak się przygotować?
Zarówno wcześniej, jak i później warto dobrze nawodnić organizm, aby ułatwić falom dźwiękowym i wibracjom przepływ przez tkanki.
Dobrze mieć wygodne ubranie odpowiednio dobrane do temperatury otoczenia.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: koncert inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧