Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

ROBERT STANDO - DINOZAUR POLSKIEGO DOKUMENTU - filmy dokumentalne o tematyce kolejowej

ROBERT STANDO - DINOZAUR POLSKIEGO DOKUMENTU - filmy dokumentalne o tematyce kolejowej
📅 Data: czwartek, 30 kwietnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Praska Światoteka, ul. Szwedzka 6/82 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników filmu na cykl spotkań z „Dinozaurem Polskiego Dokumentu”, panem Robertem Stando, które odbędą się w dniach 16, 23 i 30 kwietnia w Praskiej Światotece przy ulicy Szwedzkiej 6/82. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z historią polskiego kina dokumentalnego, zarówno praktycznie – dzięki zaplanowanym i posegregowanym tematycznie filmowym projekcjom, jak i teoretycznie – w trakcie prelekcji na temat wyświetlanych filmów, pod czas nie zabraknie ciekawych opowieści i anegdot w wykonaniu samego autora.

Robert Stando – urodzony w Berlinie w 1931 roku, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi na wydziale reżyserii filmowej, dyplom uzyskał w 1959 roku. Reżyser w Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie w latach 1957 – 1972. Od roku 1973 reżyser w Wytwórni Filmowej Czołówka oraz w Wytwórni Filmów Oświatowych. Jego dorobek artystyczny to ponad 80 filmów dokumentalnych, ukazujących między innymi realia społeczne na przestrzeni lat. Obecnie żyje w Warszawie.

Cykl „Dinozaur Polskiego Dokumentu” podzielony jest na trzy spotkania.
Ostatnie spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 30 kwietnia, a tematyka podczas niego poruszana poświęcona jest tematyce kolejowej. Tu na widzów czekają trzy filmy: „Naprzód Kolejarze” (1956), „Dojeżdżamy” (1960) oraz „Pan Ciuchcia” (1968).

Start każdego pokazu o godzinie 17:00. Wstęp wolny! Na spotkanie z panem Robertem Stando zapraszamy miłośników kina dokumentalnego oraz sympatyków ciekawych historii w każdym wieku! Dla uczestników wydarzenia przewidujemy również słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

Robert Stando: Dinozaur Polskiego Dokumentu
Praska Światoteka
ul. Szwedzka 6/82
30 kwietnia, godzina 17:00

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!