Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Body English - spotkanie z Michałem Urbaniakiem

Body English - spotkanie z Michałem Urbaniakiem
📅 Data: niedziela, 04 lipca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Miami Wars, Cypel Czerniakowski (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Michał Urbaniak – żywa legenda, postać wyjątkowa, jazzman, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów, urodzony w Polsce „obywatel świata”.
Znany jako współtwórca i kreator muzyki fusion. W 1973 r wyjechał do Nowego Jorku. Zasłynął w świecie nagrywając płytę „Tutu” z największą legendą jazzu Milesem Davisem. Zapraszał i bywał
zapraszany do współpracy przez takie sławy światowego jazzu, jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson , Marcus Miller, Jaco Pastorius, Toots Thielmans, Kenny Kirkland, Larry Coryell, Lenny White, Alphonze Mouzon. Jest liderem, kompozytorem, aranżerem swoich projektów: „Jazz Legends”, „Fusion”, „Urbanator”, „Urbanizer”, „UrbSymphony”.

🌿🎻
Podczas niedzielnego spotkania nad Wisłą porozmawiamy o barwnym życiu Jazzmana, które jest gotowym scenariuszem filmu i o „Body English” - słynnej, amerykańskiej płycie Urbaniaka, której reedycja ukaże się po raz pierwszy w formie winylowej. Album prezentuje jazz fusion, a ustawić go trzeba obok ikonicznych pozycji Artysty takich, jak: „Fusion”, „Atma” i „Fusion III” oraz legendarnych twórców (Chick Corea, Herbie Hancock i Miles Davis). Na płycie zagrali wybitni muzycy: Harold Ivory Williams, Joe Caro, Basil Fearrington, Steve Jordan, Earl Crusher Benner, a wokalnie udział wzięli Urszula Dudziak i Bernard Kafka.

„Body English” to doskonały przykład twórczego wykorzystania elektroniki i jej udanego połączenia z konwencjonalnymi dźwiękami. Bardzo innowacyjnym było wykorzystanie liryconu (Humanized Electronics) – najbardziej ekspresyjnego instrumentu elektronicznego, który był szalenie specyficznym i spektakularnym, z powodu możliwości odzwierciedlenia osobowości wykonawcy. Płyta jest reprezentatywnym przykładem brzmień lat siedemdziesiątych i na stałe wpisała się w powstanie nurtu fusion w jazzie. W muzyce „Body English” można usłyszeć także funkowe elementy, które wybrzmiewają dzięki świetnemu zespołowi.
Na uwagę zasługuje intrygująca okładka, dzięki pracy Ryszarda Horowitza.
Spotkanie poprowadzi Kamil Szufladowicz z newonce.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę