Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Japońskie inspiracje dla seniorów

Japońskie inspiracje dla seniorów

reklama
📅 Data: środa, 01 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Fundacja POMPKA ul. Narbuttta 46/48 lok. 51 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Serdecznie zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań, które będą się odbywały w każdy czwartek od lipca do września 2021 r.
Informacje nt. zapisów - pod opisem wydarzeń.

Spotkania są podzielone na cztery grupy tematyczne:

1. Origami to nie "tylko" papierowy żuraw
Kiedy? 01.07, 5.08, 1.09, 2.09
Origami to piękne wytwory naszych rąk. Dostarcza rozrywki, a nie wymaga dużo czasu ani materiałów. Zajęcia są̨ zaplanowane tak, by uczestnicy stopniowo poznawali coraz trudniejsze figury. Oprócz origami, na każdych zajęciach będzie wprowadzony wybrany element z zakresu kultury japońskiej. Zajęcia poprowadzi Ewa Kozłowska – japonistka, wieloletnia pracowniczka Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Polsce.

2. Zaśpiewajmy razem
Kiedy? 22.07, 12.08, 08.09, 09.09
Nauka wybranej, prostej japońskiej piosenki będzie pretekstem do spotkania z językiem i kulturą japońską. Poza nowymi słowami, uczestnicy będą mogli poznać podstawowe systemy i zasady używania znaków do zapisywania słów oraz pobawić się z zapisywaniem wybranego słowa. Jeśli tylko uczestnicy wyrażą taką wolę, piosenka będzie mogła być́ zaprezentowana podczas wydarzenia podsumowującego cykl spotkań. Zajęcia poprowadzi Ewa Kozłowska.

3. Praca z ciałem z elementami tańca butoh
Kiedy? 15.07, 26.08, 22.09, 23.09.
Warsztaty z elementami tańca butoh przeznaczone są dla każdego, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w tańcu w czy innej formie pracy z ciałem. Wystarczy wygodne ubranie. Z muzyką w tle, w ciszy i/lub w oparciu o słowa-inspiracje osoby prowadzącej, każdy indywidualnie i w swoim tempie, będzie mógł poruszać się w przestrzeni. Nie ma utartych form, choreografii, zasad - żadnych ograniczeń, głos ma wyobraźnia i emocje. BUTOH to kontrkulturowa forma tańca powstała w Japonii pod koniec lat 50-tych. Jak jednak pisze prof. Dariusz Kosiński – „butoh to nie tylko i nie tyle określony typ treningu (...). Powstałe przez połączenie tradycji i inspiracji z Wschodu i Zachodu, zarazem wciąż otwarte na inwencje twórców, stanowi swoiste odbicie złożoności współczesnej kultury globalnej, a jednocześnie pozwala na wyjście poza jej ograniczenia". Zajęcia poprowadzi Anita Zdrojewska (japonistka, tancerka i organizatorka warsztatów butoh).

4. Dobutsu Shogi
Kiedy? 08.07, 19.08., 15.09., 16.09
Dobutsu shogi w języku japońskim znaczy "shogi ze zwierzątkami" i jest to uproszczona wersja tradycyjnej japońskiej gry strategicznej podobnej do szachów. Występują̨ w niej 4 zwierzęta (lew, słoń, kurczak i żyrafa), a jej podstawowym celem jest złapanie lwa z drużyny przeciwnej. Poza "tradycyjną" rozgrywką na planszach, w której biorą̨ udział dwie osoby, chcielibyśmy zaproponować chętnym uczestnikom grę na żywo. Zajęcia poprowadzi Grzegorz Adaszewski (nauczyciel Polskiego Związku Shogi)

Dni Otwarte
W weekendy 28/29.08 i 25/26.09, organizowane będą̨ "Dni Otwarte" (ok. 4 godziny) – okazja, by zaprosić́ rodziny, znajomych na spotkanie pokaz efektów pracy czy zdobytych podczas zajęć umiejętności, konsultacje eskperów i rekomendacje dietetyczne mistrza kuchni japońskiej, który przedstawi potrawy i składniki zdrowej diety
Weekend 25/26.09 będzie dodatkowo celebracją japońskiego Dnia Seniora obchodzonego rokrocznie w 3. poniedziałek września.

Informacje i zapisy: Anita Zdrojewska,
tel. 501 175 595, [email protected]

Kalendarz cykli wydarzeń:
1 cykl - Lipiec
Origami - 01.07
Dobutsu shogi - 08.07
Ćwiczenia z elem. butoh - 15.07
Piosenka - 22.07
2 cykl – Sierpień
Origami - 05.08
Piosenka - 12.08
Dobutsu shogi - 19.08
Ćwiczenia z elem. butoh - 26.08.
Dni Otwarte - 28/29.08
3 cykl – Wrzesień
Origami - 1, 2.09
Piosenka - 8, 9.09
Dobutsu shogi - 15, 16.09
Ćwiczenia z elem. butoh - 22, 23.09.
Dni Otwarte 25/26.09.

Spotkania objęte zostały Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy oraz Warszawskiej Rady Seniorów.
Zadanie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Partnerami spotkań są: Fundacja im. Józefa Fettera, Oficyna Wydawnicza Silver

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!