Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Historie strunami i smyczkiem pisane

Historie strunami i smyczkiem pisane

reklama
📅 Data: niedziela, 11 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, POLSKA AKADEMIA NAUK, DOM ZJAZDÓW I KONFERENCJI W JABŁONNIE JABŁONNA, UL. MODLIŃSKA 105 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W roku 2021 świętujemy stulecie urodzin genialnego Argentyńczyka, kompozytora, wirtuoza bandoneonu, twórcy tango nuevo - Astora Piazzolli. W programie naszego lipcowego koncertu zdecydowaliśmy się więc, z wielką dla nas przyjemnością, zarezerwować miejsce dla jego twórczości. W duecie na skrzypce i gitarę zabrzmi czteroczęściowa „Historia tanga”, ilustrująca rozwój tanga jako gatunku muzycznego na przestrzeni XX wieku. Jednak ponieważ podoba nam się jeszcze bardzo wiele utworów innych kompozytorów w aranżacjach na skrzypce i gitarę, lub też od początku napisanych
z przeznaczeniem na te dwa instrumenty, repertuar przez nas wybrany jest bardzo zróżnicowany. Wykonamy kompozycje poczynając od stworzonych w epoce klasycyzmu, poprzez utwory Niccolò Paganiniego, czy reprezentanta hiszpańskiego impresjonizmu i neoklasycyzmu, Manuela de Falli, w opracowaniach Pawła Kochańskiego, Fritza Kreislera i Adama Wocha. Łączy je wielki ładunek emocji i gorący muzyczny temperament; propozycja idealna na lipcowy dzień.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę