Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzeum Dowodów Rzeczowych - wystawa + spotkania

Muzeum Dowodów Rzeczowych - wystawa + spotkania
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 01 lipca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📅 Data zakończenia: sobota, 03 lipca 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Niekłańska 34 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Milczenie nie jest złotem!

📿Przez ostatni czas TR Warszawa prowadził zbiórkę przedmiotów, które kojarzyły się kobietom z różnymi formami przemocy, której doświadczyły w swoim życiu. Jej świadkami są nie tylko osoby bezpośrednio uczestniczące w dramacie. To też milczące cztery ściany i otaczający sytuację towarzysze codzienności – przedmioty takie jak szczotka do zębów, kuchenna ścierka, buty czy poduszka.
Trafiło do nas wiele przedmiotów i towarzyszącym im historii. Dziękujemy za zaufanie!

🔹 Zebrane przez nas artefakty będziecie mogli oglądać w Muzeum Dowodów Rzeczowych.
Wystawa będzie miała miejsce w prywatnym mieszkaniu przy ulicy Niekłańskiej 34/2 (Saska Kępa, Warszawa, wejście od ul. Walecznych). Będzie czynna w dniach 1-6.07.2021 w godzinach 16:00-20:00.
Bezpłatne wejściówki można pobierać na stronie Teatru >> link

🔹 1.07.2021 r. o godz. 20:00 w mieszkaniu przy Niekłańskiej odbędzie się spotkanie z pomysłodawczyniami i realizatorkami pierwszej, litewskiej odsłony projektu - Laura Stašāne i Jana Jacuka. Artystki opowiedzą o genezie Muzeum Dowodów Rzeczowych oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wstęp wolny. Rozmowa prowadzona będzie w języku angielskim, wszystkim osobom chętnym zapewniamy tłumaczenie na język polski.

🔹 3.07.2021 r. w godzinach 12:00-20:00 (również na ulicy Niekłańskiej) zapraszamy Was do wzięcia udziału w publicznym czytaniu powierzonych nam historii o przemocy. Czytać je będą osoby, które same doświadczyły przemocy, ich przyjaciółki, siostry, matki i osoby oferujące wsparcie. Poszczególne osoby będą czytać historie, które nadesłały inne kobiety.

Zachęcamy do rezerwowania bezpłatnych wejściówek zarówno na wystawę jak i spotkania >> link

Muzeum Dowodów Rzeczowych (Physical Evidence Museum) to bardzo osobisty projekt dwóch pochodzących z Łotwy artystek – Laury Stašāne i Jany Jacuki. Pierwsza, łotewska odsłona wystawy prezentowała przedmioty i historie powierzone artystkom przez kobiety z Łotwy, które doświadczyły przemocy domowej. Na zaproszenie TR Warszawa artystki poszerzają Muzeum Dowodów Rzeczowych o historie kobiet mieszkających w Polsce.
Wydarzenie organizowane jest w ramach Baltic Transfer* Festival oraz towarzyszy cyklowi Nigdy nie będziesz szła sama. Porozmawiajmy o aborcji w TR Warszawa.

Partnerkami polskiej wersji Muzeum są fundacja Autonomia w Krakowie i fundacja Feminoteka w Warszawie. Projekt został zrealizowany przez New Theatre Institute of Latvia przy wsparciu finansowym platformy „Magic Carpets” w ramach programu „Creative Europe”. Premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Teatru Współczesnego „Homo Novus” w Rydze.

Więcej informacji o projekcie - link

autorki: Jana Jacuka, Laura Stašāne
scenografia: Katarzyna Minkowska, Marta Piotrowska
pracowniczki Muzeum: Izabella Dudziak, Kinga Bobkowska
Ledon/neon "nikt Ci nie uwierzy“: Zuzanna Janin
uczestniczki maratonu czytania świadectw: Agnieszka, Aleksandra, Alina, Ana, Elżbieta, Izabella, Katarzyna, Kinga, Magda, Marta, Zofia, Zuzanna
dział techniczny: Mariusz Basiak, Tomasz Ciężarek, Piotr Domiński, Piotr Gromek, Łukasz Jara, Sebastian Kuźma, Tadeusz Tomaszewski, Tomasz Trojanowski, Łukasz Winkowski
zespół ds. multimediów: Marcin Metelski, Bartłomiej Zajder
dział administracji: Nathan Patrick-Łęcki, Paweł Śmigielski
dział rozwoju publiczności: Wiktoria Grochowska, Justyna Matyjaśkiewicz, Damian Piwowarczyk, Agnieszka Prokopczuk, Monika Zielińska
zespół ds. projektów międzynarodowych: Agata Kołacz
asystent ds. literackich: Jacek Telenga
kierowniczka produkcji: Magda Igielska
współpraca produkcyjna: Urszula Musiał-Kozłowska

❤ Szczególne podziękowania dla Piotra Oliwera Dulińskiego, Anny Rochowskiej i Anny Szałas oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę