Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Uwaga: premiera! Planeta Bałtyk. Spotkanie z Andrzejem Kruszewiczem

Uwaga: premiera! Planeta Bałtyk. Spotkanie z Andrzejem Kruszewiczem

reklama
📅 Data: wtorek, 13 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
O tajemnicach ulubionego kąpieliska Polaków i o tym, dlaczego warto dbać o wyjątkowy ekosystem Bałtyku, opowiada ANDRZEJ KRUSZEWICZ, przyrodnik i dyrektor ogrodu zoologicznego w Warszawie.

13 lipca, WTOREK, godz. 20.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście
lub oglądaj LIVE na Facebooku: link
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Słowne

Czy dorsz jest rybą polityczną? Czy możemy zabrać cokolwiek z plaży? Jak wygląda ochrona wyjątkowego naturalnego bogactwa, jakim jest Bałtyk? Czytając nową książkę Andrzeja Kruszewicza uświadamiamy sobie, do jak wspaniałego i ciekawego miejsca mamy dostęp!
W „Planecie Bałtyk” nieoceniony popularyzator wiedzy o przyrodzie, naukowiec i dyrektor warszawskiego ZOO pokazuje fascynujący, a mało znany świat fauny i flory polskiego morza, który niejednego czytelnika zadziwi.
Zapraszamy na spotkanie z autorem w Big Book Cafe, na miejscu lub do oglądania transmisji on-line! Poznajcie niezwykłą przyrodę tego skrawka naszego kraju. Tak, Polska nie kończy się na linii brzegowej!

O KSIĄŻCE:
Czym jest Bałtyk? Dla wielu z nas jest to przede wszystkim miejsce kąpieli podczas wakacji. Nadmorskie miejscowości kuszą nas atrakcjami, kolorami wystawionych na okres letni namiotów i zapachami pysznego jedzenia.
Bałtyk i jego wybrzeże to jednak coś więcej niż kąpielisko. To miejsce o unikalnym znaczeniu. Bogactwo flory i fauny, często niezauważalnej gołym okiem jest ogromne. To miejsce tętniące życiem, któremu należy się szacunek i ochrona.
Nasza wiedza na jego temat jest bardzo mała. A już na pewno niemożliwym jest poznać Bałtyk, siedząc w nadmorskiej restauracji. Jak napisał we wstępie do książki Andrzej Kruszewicz: „Bałtyk zdradza swe tajemnice tylko najbardziej wytrwałym i dociekliwym, ale warto poznać choć niektóre z nich!".
Do refleksji skłaniają także słowa prof. Jana Marcina Węsławskiego: „Mamy plany kolonizacji Marsa, ale fauna i flora Ziemi pozostają w znacznym stopniu nieznane. Zbyt wcześnie uznano, że świat żywy został opisany i nic ważnego nie da się w tej dziedzinie osiągnąć.”
„Planeta Bałtyk” Andrzeja Kruszewicza w siedmiu fascynujących rozdziałach uświadamia, do jak wspaniałego i ciekawego miejsca mamy dostęp. To portret Bałtyku z całym jego pięknem. Świat, który znamy i ten zupełnie nam obcy. Nasz swoisty mikrokosmos.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę