Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Jah Love Soundsystem in open air session ft. VIOLINBWOY

Jah Love Soundsystem in open air session ft. VIOLINBWOY

reklama
📅 Data: sobota, 31 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, 🌊 nad Wisłą, Boogaloo Beach Bar, Wybrzeże Gdyńskie 2 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Po udanych dwóch poprzednich sesjach, JAH LOVE powraca do BOOGALOO BEACH BAR! Ponownie stołeczna ekipa przywiezie na plażę cały swój SOUNDSYSTEM*, co pozwoli w pełni poczuć mistykę i głębię serwowanej przez całą noc muzyki DUB.

To nie koniec niespodzianek! Tej nocy będziecie mogli usłyszeć na tym potężnym nagłośnieniu występ specjalnego gościa. Po 3 latach do Warszawy powraca VIOLINBWOY** ze swoim live act’em! Tego nie można przegapić – soczysty bas i piękne melodie grane na skrzypcach, przez jednego z najzdolniejszych producentów muzyki DUB w kraju!

Na miejscu czekać będą na Was tropikalne koktajle i pyszne kraftowe piwa, czyli to, z czego słynie BOOGALOO BEACH BAR!
Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą przyjaciół, znajomych oraz rodzinę. Tego nie można przegapić!
#letsboogaloo inna #warsawdubstyle

31 lipca 2021 r. SOBOTA
Boogaloo Beach Bar
Wybrzeże Gdyńskie 2
START 21:00
WEJŚCIE FREE

*Soundsystem to przenośny zestaw nagłośnieniowy, czyli - głośniki, kable, wzmacniacze, procesory, efekty oraz ludzie - technicy, muzycy, wokaliści i selektorzy, którzy łącząc wcześniej wymienione elementy, potrafią dostarczyć ludziom masę rozrywki i zabawy. Kultura soundsystemowa wywodzi się z Jamajki, następnie dzięki imigrantom zaczęła rozprzestrzeniać się po Wielkiej Brytanii i całej Europie. Posiadanie soundsystemu sprawia, że artysta czuje się niezależny, może organizować imprezy w dowolnym miejscu i czasie. To on dba o jakość dźwięku i przekazu w myśl zasady: JAH MUSIC MUST BE PLAYED LOUD

**VIOLINBWOY
Wojciech Przysiężny, w kulturze dubowej i sound systemowej powszechnie znany jako Violinbwoy, to utalentowany muzyk z Wrocławia. Dobrze znany producent dubowy rozpoczął naukę muzyki w wieku dziesięciu lat. Po latach edukacji, ukończył szkołę muzyczną im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w klasie skrzypiec. Przeprowadzka do Wielkiej Brytanii, aby uzyskać dyplom uniwersytecki w produkcji muzycznej pomogła mu zbudować solidny fundament dźwięku. To tutaj trafił na cykliczną sesję dubową w Londynie - „University of Dub” – miejsce założycielskie jego nadchodzącej podróży dubowej. Ta właśnie sesja i potężna fala dźwięku, zainspirowały Violinbwoya do rozpoczęcia tworzenia muzyki w pełni inspirowanej dubem. Pierwsze produkcje trafiły do sound systemów i stacji radiowych na całym świecie. W ciągu kilku miesięcy jego dubplates przemierzył glob przy wsparciu największych sound systemów takich jak „Jah Shaka” i „King Earthquake”. Wkrótce po tym pozytywnym ruchu polski producent postanowił wydać swoje pierwsze darmowe EP w 2012 roku o nazwie „Los Alamos”. Jego unikatowy dźwięk został szybko dostrzeżony przez dobrze znany polski label „Moonshine Recordings”, w którym zaczął przygodę od remixu “Ireland” Radikala Guru. Potem przyszedł czas na pierwsze wydawnictwo winylowe „Dread Out Deh” (które sprzedało się w ciągu kilku minut). Kolejne wydawnictwa winylowe pojawiały w najróżniejszych labelach w Europie i Stanach Zjednoczonych. W 2017 roku wydał na 4 winylach swój potężny, eklektyczny album “død” który przyjął się znakomicie mimo oryginalnych zabiegów i łączenia ze sobą różnych inspiracji. Recenzje albumu pojawiły się między innymi w brytyjskim The Wire. Równocześnie, na zaproszenie promotorów z całej Europy koncertował na żywo ze swoim live show, w którym połączył live dub mix i grę na skrzypcach. Od 2014 roku gra również na skrzypcach z włoskim sound systemem “Imperial Sound Army” założonym przez wokalistę i producenta Alpha & Omega - Dan I. To wszystko sprawiło, że Violinbwoy stał się istotną częścią dubu i kultury sound systemowej. Z wyczekiwanymi nadchodzącymi wydawnictwami dla Tribe 84 Records, można spokojnie powiedzieć, że po prostu robi to, co kocha najbardziej: tworzenie własnej wersji brzmienia „roots & culture”

[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!