Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Teatr Pod Blachą

Teatr Pod Blachą

reklama
📅 Data: niedziela, 18 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🎭 Zainspirowani obchodzoną w 2021 roku 100 rocznicą urodzin Stanisława Lema, zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie kulturalne - Teatr Pod Blachą! 🎭

Już w niedzielę 18 lipca spotkamy się w okolicach Zamku Królewskiego i na Dziedzińcu Pałacu Pod Blachą by wspólnie wyruszyć w kosmos! 🛰 Będzie to niecodzienna okazja obejrzenia spektakli plenerowych Teatru Akt w centrum Warszawy. Kierujemy ją głównie do miłośników teatru ulicznego, tańca i cyrku, a także do sympatyków literatury Lema i amatorów kulturalnego spędzania czasu w mieście! ❤

W programie:
🔸️ 15.00 i 18.00 - YANKA i COOLEK / Plac Zamkowy
Kosmiczne zabawy i animacje dla dzieci dużych i małych
🔸️ 17.00 - FU-TURYŚCI / Plac Zamkowy
Happening, w którym przybysze z innego wymiaru wizytują planetę Ziemia. Czy uda im się nawiązać kontakt z człowiekiem?
🔸️ 21.00 – FANTOMY / Pałac Pod Blachą
Nowoczesne widowisko inspirowane powieścią „Solaris” w konwencji teatru ruchu, pantomimy, akrobacji i cyrku z muzyką graną na żywo.

‼️ WSTĘP WOLNY ‼️

Projekt finansowany przez m. st. Warszawa Dzielnica Śródmieście.
Patroni medialni: Radio Warszawa i waw4free


▪️ "FANTOMY”
Spektakl plenerowy inspirowany tekstem „Solaris” Stanisława Lema. Teatr Akt tworzy własną wariację teatralną opartą na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele. Fabuła powieści Lema prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. Wciąż aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem. Teatr Akt wniósł do spektaklu wiele nowych pomysłów inscenizacyjnych, zbiorowe sceny ruchowe z oryginalnym wykorzystaniem rekwizytów, taniec i akrobacje na maszcie chińskim, sugestywne projekcje video oraz muzykę z nowoczesnym, przestrzennym brzmieniem wykonywaną na żywo.

Występują: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk
Scenariusz, reżyseria – Agnieszka i Tomasz Musiałowicz
Muzyka (kompozycja i wykonanie na żywo) – Dominik Strycharski
Współpraca scenograficzna – Roman Woźniak
Współpraca plastyczna – Anna Rudzińska
Projekcje – Jakub Musiałowicz, Maciej Białek.
Realizacja światła – Adam Sztorc
Realizacja projekcji - Szymon Cieślak i Paweł Szewczyk / Dreamage


▪️ Happening "FU-TURYŚCI"
To rodzaj parady – happeningu, akcji plastycznej i przewrotnej zabawy z widzem. Przybysze z innego wymiaru spoglądający z góry na świat, zwolennicy przyszłości, negujący wszystko, co tradycyjne i logiczne, zwiedzają planetę Ziemia. Hałaśliwi, nieustannie żądni nowych doznań stanowią dziwaczną gromadkę w przestrzeniach miejskich. W swoje działania wciągają Ziemian, budząc zdziwienie, bojaźń, choć częściej szczerą radość. Spotkania mają charakter interaktywny i spontaniczny a misja całkowicie pokojowy charakter.


▪️ YANKA I COOLEK
Kosmiczne występy i działania artystyczne dla dzieci i chętnych dorosłych, prowadzone przez dwójkę artystów - kuglarzy. Będą to animacje teatralne i plastyczne połączone z działaniami interaktywnymi oraz szansa poznania podstawowych technik żonglowania piłkami, chusteczkami, maczugami, jazdy na monocyklu, animacji poi, hula-hop itp.


🔹️TEATR AKT🔹️
Teatr Akt działa w Warszawie od 1991 roku (30 lat!). Prezentuje spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą. Od początku istnienia realizuje ideę teatru „objazdowego” nierozłącznie związaną z występami plenerowymi. Reprezentuje Warszawę na wielu prestiżowych festiwalach w Europie (Włochy, Austria, Dania, Belgia, Niemcy, Francja, Litwa) i na świecie (Japonia, Izrael, Chiny, Turcja, Rosja). Teatr Akt w ramach swoich realizacji wprowadza w przestrzeń miejską elementy teatru (scenografię, kostiumy, akcję i dramaturgię, oświetlenie, muzykę itp). Dla wielu „przypadkowych” widzów jest często pierwszym w życiu spotkaniem z teatrem.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę