Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Nancy Vieira | SIESTA w drodze na Białołęce

Nancy Vieira | SIESTA w drodze na Białołęce

reklama
📅 Data: sobota, 24 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Białołęka, Park Magiczna (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
SIESTA w drodze NA BIAŁOŁĘCE
Koncert Nancy Vieira

24 lipca (sobota) godz. 17, Park Magiczna (przy ul. Magicznej)
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)

Pora na drugą odsłonę cyklu „SIESTA w drodze na Białołęce”! Tym razem przed białołęcką publicznością wystąpi Nancy Vieira, nazywana najbardziej stylową kontynuatorką sztuki Cesarii Evory.

Kto sięga głębiej, wie, że jej historia, pochodzenie społeczne a zwłaszcza serdeczna, otwarta osobowość różni ją od Cesarii. Pozostaje faktem, że Nancy występuje często z zespołem legendarnej artystki i pojawiła się w wielkim koncercie jej pamięci w lizbońskim Coliseu. Albumy Lus i No Ama należą do najpiękniejszych prezentów, jakie dostaliśmy z Cabo Verde.
Za ostatnią płytę, Manha Florida, Nancy Vieira została uhonorowana aż dwiema statuetkami na prestiżowym festiwalu muzyki luzofońskiej: Najlepszy Album Tradycyjny i Najlepsza Wokalistka.

Kiedy przyszła na świat, rodzice Nancy działali w ruchu oporu w Gwinei Bissau, przygotowując niepodległość swoich skalistych, wietrznych wysp. Wychowała się w Praia, na wyspie Santiago. Jej bohaterski ojciec został po latach ambasadorem wolnych już Wysp Zielonego Przylądka w Portugalii i zabrał czternastoletnią córkę do Lizbony. Potem pewnie wpadali oboje
co weekend do Casa da Morna na orzeźwiające rytmy funana i spotkania z przyjaciółmi. To cudowne i znamienne, jak społeczność wyspiarska znalazła dla siebie niszę w świecie fado. Charakter tej świetlanej muzyki jest tak intensywny i zaborczy, że przenika właściwie wszędzie i krzyżuje się także z angolańską sembą, z rytmami z Mozambiku, z brazylijskim pulsem. Manha Florida, album produkowany i w znacznym stopniu skomponowany przez wielkiego barda muzyki kabowerdyjskiej, Teofila Chantre’a; otwiera nowy rozdział w sztuce Nancy. Nie zmienia się jednak to, co w muzyce Vieiry było od początku najważniejsze: zmysłowość, światło, radość i melodie, od których trudno się uwolnić.

Koncert odbędzie się w ramach białołęckiej odsłony cyklu „SIESTA w drodze”. Podczas wakacji publiczność będzie mogła posłuchać na żywo artystów, znanych z niedzielnych audycji „Pora siesty" w radiu Nowy Świat. Jej autorem oraz prowadzącym i dyrektorem artystycznym cyklu „Siesta w drodze” jest Marcin Kydryński - radiowiec, wędrowiec, fotograf, piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!