Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Afrykańskie lato w mieście | Gramy na bębnach - warsztaty i koncert

Afrykańskie lato w mieście | Gramy na bębnach - warsztaty i koncert

reklama
📅 Data: sobota, 24 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pasaż Wiecha (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu AFRYKAŃSKIE LATO W MIEŚCIE. Tym razem nie będzie brakować tradycyjnej muzyki z regionu Afryki Zachodniej. Odbędą się warsztaty i koncert.

16:00-18:00 | Warsztaty gry na bębnach
W trakcie warsztatów będzie można spróbować własnych sił w grze na djembe — bębnie charakterystycznym dla Afryki Zachodniej. Zajęcia poprowadzi Kuba Pogorzelski wraz ze swoją grupą.
Kuba Pogorzelski — perkusjonalista, socjolog i nauczyciel. Jest założycielem pierwszych w Polsce zespołów grających muzykę bębniarską Afryki oraz Strefy Rytmu, czyli pierwszej warszawskiej szkoły gry na bębnach specjalizującej się w muzyce Afryki Zachodniej, Kuby i Brazylii.
Strefa Rytmu — grupa muzyczna Kuby Pogorzelskiego, która łączy grę na instrumentach perkusyjnych z Afryki Zachodniej z opowiadaniem o tradycyjnych maskach i strojach oraz ich pokazywaniem. Od kilku lat prowadzi warsztaty i gra koncerty w całej Polsce.
Zachęcamy do przyjścia z własnym instrumentem. Osoby, które nie mają swojego instrumentu będą miały do dyspozycji bębny na miejscu, ale ich liczba jest ograniczona.

Koncert Strefy Rytmu, g. 18:30
Po warsztatach odbędzie koncert z udziałęm Kuby Pogorzelskiego, Strefy Rytmu i Mamadou Dioufa. Dołączą do niego również osoby, które wzięły udział w warsztatach.
Gospodarzami tego spotkania będą Yaya Samake i Mamadou Diouf z Fundacji "Afryka Inaczej". Każde z wydarzeń odbędzie się w Pasażu Stefana „Wiecha” Wiecheckiego, a transmisje będą dostępne w mediach społecznościowych Domu Spotkań z Historią i Fundacji „Afryka Inaczej”.

Wydarzenia są realizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!