Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kino letnie NIAiU: Łowca androidów

Kino letnie NIAiU: Łowca androidów

reklama
📅 Data: czwartek, 22 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pałac Konstantego Zamoyskiego, ul. Foksal 2 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Tematem tegorocznej edycji letniego kina NIAiU będą senne miraże i utopijne wizje przyszłości. Scenerię każdego z sześciu filmowych obrazów stanowią miejskie pejzaże – zarówno te będące ucieleśnieniem reżyserskich wizji, jak i rzeczywiste miejsca. Oaza hipisów na pustyni, latające samochody, labirynt ze szkła i stali powracają w kolejnych filmach, zachęcając do namysłu nad pobudkami kierującymi ludźmi w poszukiwaniach wspólnej drogi do szczęścia. Czy możliwe jest stworzenie idealnego miasta, uwzględniającego indywidualne potrzeby jednostki? Jaka jest rola architekta w budowaniu futurystycznych wizji? Oto jak bohaterowie filmów fabularnych i dokumentalnych odnaleźli się w oferowanych im konceptach idealnej rzeczywistości.

Pokazy odbywają się w ogrodzie Pałacu Konstantego Zamoyskiego, ul. Foksal 2 w Warszawie. Wejście przez Pawilon wystawowy SARP. Prosimy, aby w czasie przebywania na terenie pokazów, zakrywać nos i usta. Należy również korzystać wyłącznie z wyznaczonych miejsc. W przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz może zostać odwołany lub przeniesiony na inny termin.

22 lipca 2021, godz. 21.00
Łowca androidów, reż. Ridley Scott, USA, 1982, 117 min
napisy w j. polskim
Film ukazuje dystopijną wizję Los Angeles roku 2019, w świecie, gdzie genetycznie wytworzone istoty – replikanci – idealnie podobni do ludzi w swojej powierzchowności – są używani do niebezpiecznych zadań w pozaziemskich koloniach. W wyniku buntu replikantów w jednej z takich kolonii ich przebywanie na Ziemi zostaje uznane za nielegalne. Specjalne jednostki policji, zwane łowcami androidów (ang. blade runners), mają za zadanie łapać i „odsyłać na emeryturę” (ang. retire używane jako eufemizm) nieposłuszne jednostki. Fabuła filmu skupia się na grupie replikantów ukrywających się w Los Angeles oraz tropiącym ich podejrzliwym łowcy, Ricku Deckardzie (w tej roli Harrison Ford).

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!