Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kino letnie NIAiU: Utopia Nowego Miasta

Kino letnie NIAiU: Utopia Nowego Miasta

reklama
📅 Data: czwartek, 12 sierpnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pałac Konstantego Zamoyskiego, ul. Foksal 2 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Tematem tegorocznej edycji letniego kina NIAiU będą senne miraże i utopijne wizje przyszłości. Scenerię każdego z sześciu filmowych obrazów stanowią miejskie pejzaże – zarówno te będące ucieleśnieniem reżyserskich wizji, jak i rzeczywiste miejsca. Oaza hipisów na pustyni, latające samochody, labirynt ze szkła i stali powracają w kolejnych filmach, zachęcając do namysłu nad pobudkami kierującymi ludźmi w poszukiwaniach wspólnej drogi do szczęścia. Czy możliwe jest stworzenie idealnego miasta, uwzględniającego indywidualne potrzeby jednostki? Jaka jest rola architekta w budowaniu futurystycznych wizji? Oto jak bohaterowie filmów fabularnych i dokumentalnych odnaleźli się w oferowanych im konceptach idealnej rzeczywistości.

Pokazy odbywają się w ogrodzie Pałacu Konstantego Zamoyskiego, ul. Foksal 2 w Warszawie. Wejście przez Pawilon wystawowy SARP. Prosimy, aby w czasie przebywania na terenie pokazów, zakrywać nos i usta. Należy również korzystać wyłącznie z wyznaczonych miejsc. W przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz może zostać odwołany lub przeniesiony na inny termin.

12 sierpnia 2021, godz. 21.00
Utopia Nowego Miasta, reż. Christopher Ian Smith, Wielka Brytania, 2018, 81 min
napisy w j. polskim
Film dokumentalny o utopijnych snach i rzeczywistości z betonu. Zaskakująca, zabawna i momentami tragiczna historia brytyjskiego Basildonu, jednego z „nowych miast” utworzonych pod Londynem po drugiej wojnie światowej w ramach programu odciążania przeludnionej stolicy. Narracja prowadzona jest przez artystów, muzyków oraz poetów związanych z miejscowością. Plany miasta, sztuka i architektura publiczna, niegdyś uważane za postępowe, dziś są już odległym wspomnieniem planistów. Wspomnieniem niknącym w obliczu walki z kryzysem lokalnej gospodarki i rozwarstwieniem społecznym.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!