Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Plac Małachowskiego 2021 | Sobota na placu: Chmury i inne zjawiska pogodowe

Plac Małachowskiego 2021 | Sobota na placu: Chmury i inne zjawiska pogodowe

reklama
📅 Data: sobota, 31 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Sobota na placu
Chmury i inne zjawiska pogodowe
godz. 12:00
🍞 śniadanie od Słusznej Strawy, Pamela Bożek & Taras Gembik „Chleb to хлеб / خبز / хліб / Бепиг
🔵 godz. 12-20
Twórcze działania na słońce i na deszcz z Hekla Studio
🔵 godz. 12:30
Chmury i inne zjawiska pogodowe — warsztaty z Natalią Budnik
🔵 godz. 14:00
warsztaty o zjawiskach pogodowych z Anną Dziamą
🔵 godz. 18:00
UKOJENIE. Kiedy śpiewam, jestem wodą — warsztaty śpiewu improwizowanego (120 min)
🔵 godz. 19 UKOJENIE. Kiedy śpiewam, jestem wodą — koncert (60 min)

☁️ Zjawiska pogodowe zmieniają naszą optykę na otaczający krajobraz miejski. Zmiany klimatyczne powodują, że nie tylko doświadczamy coraz gwałtowniejszych zjawisk jak trąby powietrzne czy nawałnice, ale i obserwujemy chmury, które wcześniej nie pojawiały się w krajobrazie. Podczas warsztatów z Natalią Budnik poznamy narzędzia do czytania miejskich fenomenów. Zastanowimy się, jak można je podkreślać. Skupimy się na tym, co się dzieje przed, w trakcie i po deszczu. Zmierzymy błękit warszawskiego nieba. Zastanowimy się, gdzie (poza niebem) w mieście można znaleźć chmury? Co powoduje, że zbiornik wodny staje się zwierciadłem? Do jakich zjawisk pogodowych przyczynia się czarny asfalt? Poznamy też różne sposoby na tworzenie tęczy w mieście.
Na warsztatach z Anną Dziamą dowiemy się jak prognozować pogodę na podstawie chmur, poznamy mechanizm powstawania chmur i postaramy się je stworzyć w małej skali.
🍞 Dodatkowo, w każdą sobotę lipca w Zachęcie będzie można zjeść śniadanie przygotowane przez kolektyw Słuszna Strawa i kupić chleb wypiekany przez artystkę Pamelę Bożek i Tarasa Gembika, wspierając tym samym osoby z doświadczeniem migranckim i uchodźczym w Polsce. Czekamy na Was od 12 do 22.

🔵 godz. 12-20
Twórcze działania na słońce i na deszcz z Hekla Studio
Podczas wakacyjnych działań na placu Małachowskiego uważnie obserwujemy otoczenie i przyglądamy się zjawiskom pogodowym. Razem z Hekla Studio zapraszamy do twórczych działań zależnych od pogody i wykorzystujących naturalne zjawiska: słońce i deszcz. Odbierz z punktu informacyjnego zestaw do samodzielnego wykonania pamiątkowej pocztówki – inny na słoneczne, inny na deszczowe dni. Zestawy będą dostępne od soboty 31.07 w godzinach otwarcia galerii (liczba zestawów ograniczona).
SŁOŃCE
Słoneczne pocztówki w technice cyjanotypii
Lato to słoneczne długie dni, największa dawka witaminy D i upały. Jak można twórczo wykorzystać energię słoneczną? Na przykład w procesach fotochemicznych, gdyż promienie słońca pozwalają na naświetlanie obrazów w technice cyjanotypii.
Na światłoczułym papierze ułóż wycięte kolażowe elementy (inspirowanymi zjawiskami pogodowymi i roślinami w mieście) i wystaw na pełne słońce na kilkanaście minut. Tak powstanie pocztówka z tego wakacyjnego, słonecznego dnia.
DESZCZ
Deszcz z Zachęty na pamiątkę
Czekając aż się wypogodzi, zrób plastyczną reprezentację deszczu w technice drippingu. Odbierz z punktu informacji kubek z farbą i złap do niego trochę deszczówki, by farbę rozcieńczyć. Krople wody z barwnym pigmentem nanieś na kartkę, potrząsając i chlapiąc pędzlem lub patyczkiem - naśladując gestem spadający tego dnia deszcz.
Hekla Studio to dwie graficzki – Monika Proniewska i Paulina Ufnal. Studio zajmuje się projektowaniem graficznym, identyfikacją wizualną, ilustracją oraz prowadzeniem warsztatów ilustratorskich, projektowych i introligatorskich. Prace Hekli były publikowane między innymi w magazynach „KukBuk”, „Zwykłe Życie”, „g’rls ROOM”, „Non/fiction – nieregularnik reporterski”, „Aktivist”, „Wizje”. W działaniach projektowych Hekla Studio posługuje się różnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem papieru, są to: kolaż, odręcznie rysowane wzory, chlapane faktury czy malowane gradientowe kształty

🔵 godz. 12:30
🔵 Chmury i inne zjawiska pogodowe
Warsztaty z obserwowania zjawisk pogodowych
liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy
ZAPISY wkrótce przez stronę link
Zjawiska pogodowe zmieniają naszą optykę na otaczający krajobraz miejski. Siedząc pod parasolem drzew poznamy narzędzia do czytania miejskich fenomenów. Zastanowimy się, jak można je podkreślać. Skupimy się na tym, co się dzieje przed, w trakcie i po deszczu. Zmierzymy błękit warszawskiego nieba. Zastanowimy się, gdzie (poza niebem) w mieście można znaleźć chmury? Co powoduje, że zbiornik wodny staje się zwierciadłem? Do jakich zjawisk pogodowych przyczynia się czarny asfalt? Poznamy też różne sposoby na tworzenie tęczy w mieście.
Natalia Budnik – architektka dla krajobrazu. Projektuje i dyskutuje o krajobrazie w wielu odmiennych perspektywach czasowych. Współpracuje interdyscyplinarnie, tworząc strategie krajobrazowe i roślinne w różnych skalach. Interesują ją projekty podkreślające fenomeny natury i jej procesy, w kreatywny sposób adaptujące dynamiczny potencjał roślin.

🔵 godz. 14:00
🔵 Warsztaty o zjawiskach pogodowych z Anną Dziamą
Na warsztatach z Anną Dziamą dowiemy się jak prognozować pogodę na podstawie chmur, poznamy mechanizm powstawania chmur i postaramy się je stworzyć w małej skali.
Więcej informacji już wkrótce.
ZAPISY: przez stronę >> link

🔵 godz. 18:00
🔵 UKOJENIE. Kiedy śpiewam jestem wodą – warsztaty śpiewu improwizowanego
Zapraszamy na warsztat śpiewu improwizowanego poprowadzony przez kolektyw UKOJENIE (Gosia Wrzosek oraz Zuzanna Kofta), który odbędzie się na Placu Małachowskiego. Podczas warsztatu rozgrzejemy nasze ciała i głosy, poprzez wspólną improwizację włączymy uważność na siebie samych i osoby dookoła. W ćwiczeniach zainspirujemy się wodą, razem będziemy eksplorować płynność, przepływy oraz falowanie wspólnego śpiewu. Warsztaty zakończą się wspólną improwizacją. Wydarzenie nie wymaga doświadczenia w śpiewie, jest dedykowane dla każdego kto chciałby pobyć bliżej ze swoim głosem.
obowiązują zapisy (formularz)
czas trwania: 2h (w tym koncert)
ZAPISY: przez stronę >> link

🔵 godz. 19:00
🔵 UKOJENIE. Kiedy śpiewam jestem wodą – koncert
Koncert śpiewu improwizowanego poprowadzony przez kolektyw UKOJENIE (Gosia Wrzosek oraz Zuzanna Kofta) inspirowany wodą w mieście. Będziemy eksplorować płynność, przepływy oraz falowanie wspólnego śpiewu. Koncert będzie efektem warsztatów. Zachęcamy odetchnięcia i posłuchania naszej wodnej opowieści w centrum miasta.
UKOJENIE (Gosia Wrzosek oraz Zuzanna Kofta)
Ambientowo-plemienne motywy kojące na dobry sen i relaks. Utwory śpiewane i grane na instrumentach handmade. Tworzymy dźwięki w intencji ukojenia w wyjątkowym miejscu.
Co cztery tygodnie, we wtorki o godz. 19 UKOJENIE gra i śpiewa w Radiu Kapitał.

---
Zdjęcie: Wiktor Malinowski

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!