Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

PASIECZNIK / SZUMAŃSKI / MAKLAKIEWICZ / XIV Letni Festiwal Nowego Miasta

PASIECZNIK / SZUMAŃSKI / MAKLAKIEWICZ / XIV Letni Festiwal Nowego Miasta

reklama
📅 Data: niedziela, 01 sierpnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kościół św. Jacka w Warszawie, ul. Freta 10 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
🎹🌟 Druga niedziela XIV Letniego Festiwalu Nowego Miasta - to nie lada gratka dla wszystkich miłośników pieśni! A jeśli do tego dodamy, że w interpretacji takich gwiazd jak Olga Pasiecznik i Krzysztof Szumański, którym przy fortepianie towarzyszyć będzie niezrównana Joanna Maklakiewicz - to wiemy, że koncert będzie na najwyższym światowym poziomie!
Tu trzeba być!!!

1 sierpnia 2021 godz. 13.00
🎹Kościół oo. Dominikanów p.w. Św. Jacka ul. Freta 10 w Warszawie

WWYKONAWCY:
Olga Pasiecznik - sopran
Krzysztof Szumański - baryton
Joanna Maklakiewicz - fortepian
🆓 WSTĘP WOLNY! 🆓

🎹 PROGRAM:
Pieśni Franciszka Maklakiewicza, Tadeusza Maklakiewicza, Jana Adama Maklakiewicza

Finansowanie: Biuro Kultury m.st. Warszawy:
Organizator: Nowa Orkiestra Kameralna Fundacja, Warsaw Camerata

OLGA PASIECZNIK – sopran
Laureatka licznych nagród i odznaczeń. W dorobku ma ponad 50 ról operowych, które prezentowała na najbardziej prestiżowych scenach świata (m.in. w Opéra Bastille w Paryżu, Teatro Real w Madrycie, Bayerische Staatsoper w Monachium, La Monnaie w Brukseli, Theater an der Wien w Wiedniu, Grand Théâtre de Genève). Występuje także w repertuarze kameralnym, oratoryjnym i symfonicznym (m.in. w Salle Pleyel, Concertgebouw w Amsterdamie, Berliner Philharmoniker, Elbphilharmonie, Münchner Philharmoniker, Palais des Beaux-Arts, Tokyo Suntory Hall, Lincoln Center). Współpracowała z orkiestrami tej miary, co Boston Symphony Orchestra, Wiener Symphoniker, Orchestre National de France, Orkiestra XVIII wieku, The English Concert, Les Musiciens du Louvre, pod batutą takich mistrzów jak I. Bolton, A. Boreyko, F. Brüggen, J.-C. Casadesus, C. Dutoit, R. Jacobs, D. Jurowski, Ch. Hogwood, J.-C. Malgoire, M. Minkowski, K. Penderecki. Jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych w s’Hertogenbosch, Konkursu im. M. Helin w Helsinkach oraz im. Królowej Elżbiety w Brukseli.
KRZYSZTOF SZUMAŃSKI – baryton
Już jako student rozpoczął działalność artystyczną w Polsce i za granicą. Zaraz po ukończeniu studiów zaśpiewał partię Abnera w oratorium Athalia Haendla z European Baroque Academy pod dyrekcją P. McCresha. W latach 2006–08 występował w Covent Garden jako Zuniga w Carmen, Narumov w Damie pikowej, Sciarrone w Tosce i wielu innych. Dyrygenci, z którymi współpracował to m.in. A. Pappano, S. Bychkov, I. Bolton, Sir J. E. Gardiner, B. Haitink czy M. Frank. W latach 2008–13 był członkiem ensemble w Deutsche Oper Berlin, gdzie występował m.in. jako Figaro (Wesele Figara), Alidoro (Kopciuszek), Paolo Orsini (Rienzi). Jest również częstym gościem na festiwalu w Wexford w Irlandii. Współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie (m.in. partia Leporella w Don Giovannim), Operą Krakowską (partia Figara w Weselu Figara), jak również z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Filharmonią Poznańską.
JOANNA MAKLAKIEWICZ – fortepian
Pianistka, kameralistka, doktor habilitowana sztuki, dyrektor artystyczna Fundacji im. Piotra Janowskiego, wyróżniona odznaką honorową „Zasłużony dla Warszawy” (2018). Pracuje w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na stanowisku profesora, jest kierownikiem pracowni kameralistyki fortepianowej. Od ponad 20 lat koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą (w Austrii, na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, we Włoszech, Arabii Saudyjskiej, Japonii, RPA i USA). Ze skrzypkiem Piotrem Janowskim występowała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Nagrała pierwszą w historii płytę z utworami fortepianowymi Edwarda Wolffa pt. W kręgu Wieniawskiego. Edward Wolff, a także dokonała rejestracji wielu współczesnych kompozycji.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!